Piotr Wojtyczka prezesem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Piotr Wojtyczka został wybrany prezesem zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To największa strefa ekonomiczna w Polsce, która swoim zasięgiem, mimo nazwy, obejmuje nie tylko Wałbrzych, ale także Wrocław i część województwa opolskiego oraz wielkopolskiego.

Na całym obszarze Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej będziemy chcieli podjąć sporą ofensywę inwestycyjną. Musimy zadbać o dobre relacje z samorządami oraz z samorządowcami. Jest to kluczowe przy prowadzeniu inwestycji, a także chcemy zbudować dobrą, przyjazną atmosferę wewnątrz spółki – mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park.

Wojtyczka został wybrany na prezesa wałbrzyskiej strefy po sukcesach jako wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przez trzy lata, kiedy pełnił to stanowisko, udało się zrealizować wiele inwestycji, dzięki którym spółka jest w bardzo dobrej sytuacji finansowej.

– Po dobrych doświadczeniach, po trzech latach w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, cieszę się, że będę miał ten ogromny zaszczyt poprowadzenia Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – jako prezes zarządu. Po historycznych sukcesach w Legnickiej Strefie, co jest, oczywiście inwestycja PepsiCo w Środzie Śląskiej, ale nie tylko. Rozbudowa Viessmanna, budowa zakładu Persan, hiszpańskiego inwestora w gminie Miękinia. Te dobre doświadczenia chciałbym teraz przenieść na grunt Wałbrzyskiej Strefy – dodaje Piotr Wojtyczka, prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park.

Wojtyczka zacznie pełnić swoją funkcję od 8 listopada. Podkreśla, że przed nim jako prezesem sporo wyzwań. Wiele z nich wywołanych jest pandemią, która kilka miesięcy temu zahamowała łańcuch dostaw i zmusiła przedsiębiorców do zmian w strategiach.

Na pewno biznesowo Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest bardzo dobrze stojącą spółką. To znaczy, że dużo się dzieje, jest dużo inwestycji. W tym roku dużo rzeczy zostało zrealizowanych. Wiem, że jesteśmy w trakcie realizacji kolejnych inwestycji. Chcę się temu porządnie przyjrzeć i podjąć kolejną ofensywę w stronę nowych potencjalnych inwestorów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych – podkreśla nowy prezes.

Nowy prezes zaznacza, że kluczowe dla inwestorów bardzo często są dobre relacje z samorządem terytorialnym.

Jeżeli jest dobra relacja z wójtem, burmistrzem lub prezydentem danego miasta, miasteczka – to wtedy inwestorzy chętniej przychodzą do strefy i chętniej inwestują swoje pieniądze. Wiedzą i czują, że mają partnera, który rozumie ich potrzeby, który jest nastawiony na rozwój swojej gminy. W takich miejscach inwestorzy chętnie rozpoczynają swoje biznesy – podsumowuje Wojtyczka.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy