Pizza dla medyka. Pracownicy PWr zorganizowali zbiórkę!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Każdy dobry uczynek ma wielką moc. Pracownicy Politechniki Wrocławskiej postanowili wesprzeć wrocławskich medyków i zorganizowali akcję pizza dla medyka.

Pracownicy Politechniki Wrocławskiej chcieli dać odczuć medykom, że są osoby, które pamiętają o nich.

– Jedna z pielęgniarek, która szczepi, pracuje na oddziale covidowym i ona mi powiedziała, że to jest zupełnie inny świat. Ona wchodzi na ten oddział i tam walczy o ludzkie życie, dlatego chcieliśmy tym osobom trochę ulżyć – mówi dr hab. inż. Andrzej Sikora, Katedra Nanometrologii – K72 – Politechnika Wrocławska.

Pracownicy PWr zamawiają i dostarczają pizzę i inne posiłki medykom do wrocławskich szpitali i punktów szczepień.

– Stwierdziliśmy, że to, co sami lubimy, to zaserwujemy komuś innemu. W pewnym momencie jednak ta pizza się okazała na tyle intensywnym doznaniem, że teraz dostarczamy inne rzeczy, nawet pierogi – dodaje dr hab. inż. Andrzej Sikora.

Cel to pomoc personelowi medycznemu – teraz w tym szczególnym czasie – i odwdzięczenie się za ich trudną pracę.

– Trudno jest dostarczyć tę pizzę osobiście, więc my często zanosimy jedzenie medykom i tam zostawiamy w wybranym punkcie, a potem jedna osoba je odbiera i rozdziela kolegom. Natomiast oni nie mają czasu, aby wyrazić nam wdzięczność. Wystarczy nam jednak świadomość, że ten ciepły posiłek do nich dotarł – dodaje mgr inż. Bartosz Pruchnik, doktorant Politechniki Wrocławskiej z Katedry Nanometrologii.

Pracownicy mają zamiar nadal wspierać służbę zdrowia.

– Jak tylko ludzie się będą do tego dokładali, to będziemy nadal to robić. Tutaj na uczelni dokładają się władze, pracownicy i doktoranci oczywiście jako prywatne osoby – zaznacza dr hab. inż. Andrzej Sikora.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy