Plany inwestycyjne Siechnic na nowy rok

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Szkoła, komunikacja, bezpieczeństwo mieszkańców, a także nowe drogi. Budżet na rok 2020 został uchwalony przez Radę Miejską w Siechnicach.

Pierwszy element jaki obejmuje tegoroczny budżet uchwalony przez Radę Miejską w Siechnicach to edukacja. W tym obszarze zostały zabezpieczone środki na budowę szkoły podstawowej, która od lat nie może doczekać się finalizacji.

Drugi obszar to komunikacja. Mówimy tu o komunikacji zbiorowej czyli bardzo ważny projekt: multimodalne węzły przesiadkowe z rekordowymi dofinansowaniami. Już w Siechnicach widać, że rozpoczęła się realizacja. Stare drzewa zostały wycięte, ale mamy informację i deklarację, że nowe zostaną posadzone. Ci którzy się martwią, już nie muszą się tym przejmować, bo będą te nasadzenia – mówi Piotr Nowiński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Siechnicach.

Kolejnym punktem siechnickiego budżetu jest bezpieczeństwo. W ramach tego aspektu powstaną projekty nowego komisariatu policji i siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jeżeli chodzi o drogi, to w tegorocznym budżecie zabezpieczone zostały środki na realizację dróg i nakładek bitumicznych w takich miejscowościach jak Iwiny, Radwanice, Siechnice, Święta Katarzyna oraz Groblice. Są to miejscowości, w których priorytetowo został potraktowany temat dostępności komunikacyjnej dla naszych mieszkańców. Ponadto, aby poprawić dostępność komunikacyjną i promować strategię niskoemisyjną, zostały również zabezpieczone środki na projekty dwóch stacji w trybie park&ride – dodaje Piotr Nowiński.

Oprócz edukacji, komunikacji i bezpieczeństwa, władze zadbały również o zdrowie.

Z tych najważniejszych rzeczy, które w budżecie się znalazły są oczywiście środki w budżecie i wieloletniej prognozie na realizację budowy ośrodka zdrowia w Siechnicach. Jesteśmy przed ogłoszeniem drugiego przetargu, pierwszy przetarg pod koniec ubiegłego roku nie przyniósł wyników pozytywnych, bo oferowane ceny były zbyt wysokie – wyjaśnia Milan Ušák, Burmistrz Siechnic.

Burmistrz Siechnic zapewnia, że środki, których nie udało się zagospodarować w ubiegłym roku w związku z kryzysem na rynku budowlanym, zostały zabezpieczone na ten rok. Tym razem epidemia koronawirusa również może pokrzyżować plany inwestycyjne.

Ten rok może również skutkować niewykonaniem pewnej liczby zadań. Nie dlatego, że nie ma pracowników faktycznie zatrudnionych w urzędzie czy że jest problemem ze znajdowaniem wykonawców, bo oni w ostatnich miesiącach zaczęli się pojawiać, rynek zaczął się składać. Natomiast dzisiaj trzeba powiedzieć jedno: to co nam wydaje się w tym momencie nieprawdopodobne, niewiarygodne, że się wydarzy, zdarza się już w kolejnych godzinach bądź następnego dnia. Mówię oczywiście o sytuacji związanej z epidemią, z pandemią koronawirusa – dodaje Burmistrz Siechnic.

Budżet gminy Siechnice na rok 2020 wynosi blisko 180 mln złotych.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy