– Przez ostatnie lata stacja i budynki przy niej były mieszkaniem tych, którzy pracowali w PKP. Teraz także tak będzie, ponieważ ten budynek nie będzie pełnił takich funkcji jak sprzedaż biletów itp. To wszystko będzie odbywało się na peronie lub elektronicznie – mówi Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce.
Powrót pociągów na tory po takim czasie to dla mieszkańców okolicznych miejscowości spore wydarzenie i ogromne ułatwienie w dotarciu do pracy, szkoły lub na uczelnię.
– Te lata to czas wielkiego rozwoju nie tylko naszej gminy, ale także gmin okolicznych, które znajdują się na tej trasie. Jest bardzo dużo ludzi zainteresowanych taką komunikacją. Rozważana jest także rewitalizacja linii 310 z Kobierzyc w kierunku Jordanowa. To także pomogłoby w komunikacji tamtych rejonów gminy. Na to wszystko też liczymy – dodaje Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce.
W związku z powrotem pociągów na tory, gmina apelowała do zarządu województwa dolnośląskiego o możliwość zatrzymywania się kolejowych taborów także na mniejszych stacjach, które znajdują się na trasie Kobierzyce-Wrocław.
– Jest to dla nas bardzo ważne. Niezatrzymanie się pociągów na tych stacjach spowoduje, że nie będzie to atrakcyjne dla mieszkańców. To nie sprawi, że ludzie przesiądą się na pociąg z samochodu, a o to przecież chodzi. Jednak, żeby to było możliwe, pociągi muszą zatrzymywać się na takich stacjach jak Bielany Wrocławskie i Domasław – podsumowuje Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce.
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zdradza, że kluczowy będzie rozkład jazdy przedstawiony przez PKP S.A. Ten ma pojawić się w niedzielę 12 czerwca.