„Po Amputacji” – wszystko jest możliwe

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
We Wrocławiu ruszył program wsparcia „Po Amputacji". Cel akcji to aktywizacja osób niepełnosprawnych. Te osoby posiadają niesamowity hart ducha.

Robert Wydera urodził się z wrodzonym brakiem lewej kości udowej. Mimo niepełnosprawności od dziecka był bardzo aktywną osobą nie poddawał się i inspirował innych. Sportowiec reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy w parakajakarstwie, a także siatkówce na siedząco. Zawodnik jest ambasadorem akcji i chce pokazywać wraz z innymi osobami, ze nie możliwe nie istnieje.

Trener parakajakarzy podkreśla, że osoby po amputacji uprawiające sport cechuje dyscyplina i zaangażowanie. Program „Po Amputacji" to wsparcie w procesie odzyskania sprawności, osób po utracie kończyn niezależnie od przyczyny. Program jest całkowicie bezpłatny i jego zakres jest szeroki od pomocy psychologicznej po rehabilitacje i zakup protezy. Pomysłodawca akcji ma pojechać na kolejne igrzyska olimpijskie, to sport nauczył go wytrwałości.

Program już działa i pomaga. Pan Tomasz, dzięki Fundacji Moc Pomocy i innym darczyńcom zaczął stawiać swoje pierwsze kroki dzięki specjalnej protezie. W Polsce rocznie dochodzi do ponad 13 tys. amputacji. Do programu można zapisać się za pomocą formularza na stronie www.poamputacji.pl. Na Facebooku akcji prowadzone są transmisje na żywo z ekspertam.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy