Po-wolne soboty z Zamku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jak ciekawie i spokojnie spędzić weekend? W Centrum Kultury Zamek. To tutaj można wziąć udział w warsztatach, obejrzeć wystawy lub po prostu skorzystać z pięknego otoczenia.

Aby pielęgnować spokój i dać miejsce na odpoczynek, Centrum kultury Zamek postanowiło zorganizować „Po-wolne soboty”.

Zespół, po tym czasie pandemicznym, kiedy nie widzieliśmy ludzi, gdzie będzie się można po prostu spotkać i przy okazji też coś fajnego zrobić. To była pierwsza idea. Nie musimy się nigdzie spieszyć , nie chcemy tutaj żadnych trąbek i wiwatów pokazywać, tylko chcemy się spotykać – mówi Elżbieta Lenczyk, dyrektorka Centrum Kultury „Zamek”.

Wymyślamy rzeczy, które są dla rodzin, dla znajomych, dla przyjaciół, żeby ten czas spędzać razem, robiąc coś fajnego i kreatywnego. W najbliższą sobotę mamy warsztaty z robienia naturalnych mgiełek do twarzy. Obok Zamku działa także Kontener Kultury, gdzie w każdą sobotę i niedzielę są dostępne gry i sporty zespołowe, zabawy towarzyskie, są dostępne leżaki. Można tam sobie przyjść i spędzić czas, jak się chce. Mamy w planach warsztaty leśne, przyrodnicze, rękodzielnicze. Chyba za trzy tygodnie będzie robić makramowe torby na butelkę. Są to rzeczy, które można robić wspólnie – fajnie i miło spędzić czas. Odciążyć głowę po całym tygodniu pracy, zażyć świeżego powietrza i przyrody w Parku Leśnickim – mówi Anna Lewińska z Centrum Kultury „Zamek”.

Oprócz szerokiej i spokojnej oferty kulturalnej, sam Zamek jest ciekawą atrakcją, w której mieszczą się kolejne – galerie i wystawy.

Zamek przede wszystkim kusi swoją historią. Od średniowiecza stał w tym miejscu, wyglądał rozmaicie, bo przez epoki, pożary i wojny zmieniał się, ale zawsze trwał w tej okolicy, w tej dzielnicy i myślę też, że wyznaczał rytm życia mieszkańcom tego miejsca – naszej Leśnicy. Oprócz Galerii Tymczasem i Galerii Zamek, mamy jeszcze Galerię Hol, w której prezentujemy artystów związanych z rysunkiem, ale nie tylko. Te wystawy są dostępne. Od Nocy Świętojańskiej pokazujemy Lecha Twardowskiego, „Żywioł woda”, bardzo ciekawą wystawę – mówi Elżbieta Lenczyk, dyrektorka Centrum Kultury „Zamek”.

Po-wolne soboty zaplanowane są do końca września, a cykl zakończy się Jarmarkiem Jadwiżańskim, który jest już tradycją.

Zobacz również

Wakacje to odpoczynek, jednak całe dwa miesiące bez szkoły to dużo czasu, z którym czasem nie wiadomo, co zrobić. Tutaj naprzeciw wychodzi Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji ze swoimi sportowymi, letnimi półkoloniami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy