Pobiegną dla chorej Milenki: charytatywny bieg narciarski

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Jakuszycach odbędzie się bieg charytatywny dla chorej Milenki organizowany przez stowarzyszenie Bieg Piastów. Bieg Piastów to jeden z najbardziej rozpoznawalnych biegów górskich w Polsce.

– Biegi charytatywne to nieodzowny element działalności stowarzyszenia Bieg Piastów od 13 lat. W każdym roku organizujemy taki bieg. W tym roku pobiegniemy dla dwuletniej Milenki, która od dłuższego czasu zmaga się z guzem mózgu. Dziewczynka wymaga rehabilitacji, bardzo kosztownych wizyt u specjalistów, dlatego w najbliższą sobotę, 13 stycznia pobiegniemy dla Milenki. Cały dochód zebrany z akcji zostanie przekazany na jej leczenie — mówi Kaja Sznajdrowicz- Kręcichwost, stowarzyszenie Bieg Piastów.

O godzinie 9:20 rozpocznie się bieg dla dzieci na dystansie 300 metrów, a o godzinie 10 zawodnicy pobiegną na dystansie 7 km stylem klasycznym. Pół godziny później na tej samej trasie stylem dowolnym.

– Oprócz tego zorganizujemy wiele dodatkowych atrakcji. Będzie to słodka akcja, czyli domowe ciasto dla każdego, loteria fantowa, gdzie każdy los wygrywa oraz licytacja wartościowych nagród, takich jak vouchery pobytowe, sesje masażu czy tatuażu — mówi Kaja Sznajdrowicz- Kręcichwost, stowarzyszenie Bieg Piastów.

Osoby, które nie ukończyły 18 lat, muszą uzyskać zgodę swojego rodzica lub opiekuna, którą potwierdza podpis oraz numer dowodu osobistego.

– Myślę, że to jest fajna alternatywa na zimę spędzać czas na świeżym powietrzu. Jeżeli chodzi o biegówki, to jest to naprawdę sport, który nie wymaga wiele. Po prostu chwila nauki i można już się tym cieszyć. Wydaje mi się, że naprawdę w takich warunkach, jak tutaj w Jakuszycach, to jest sama przyjemność, żeby się poruszać, żeby z tego skorzystać. Jest to coś innego niż zjazdówki, dlatego zachęcam wszystkich do spróbowania biegów narciarskich. Na pewno załapiemy to w miarę szybko i będzie nam się to podobało — mówi Maciej Staręga, biegacz narciarski kadry narodowej seniorów.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal na mecie.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy