Podaruj komuś uśmiech

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pierwszy piątek października to od 21 lat Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą jest Harvey Ball, autor słynnej już dziś na całym świecie żółtej uśmiechniętej buzi. W takie dni jak ten warto jednak zastanowić się jak komuś sprawić ten uśmiech.

– Wielokrotnie widzę te radosne twarze, które na przykład przynoszą skarpety albo termosy lub u osób starszych, kiedy ich odwiedzamy i poświęcamy czas. To są takie momenty, w których cieszą się obie strony – mówi Paweł Trawka, rzecznik Wrocławskiej Caritas. 

Trzeba zacząć od zmiany myślenia i nastawienia. Nie zmienimy rzeczywistości, ale możemy sprawić, że inaczej na nią spojrzymy – dodaje dr Jadwiga Kwiek, psycholog.

Własne samopoczucie jest wyjątkowo ważne dla każdego. Uśmiech, który pojawi się jednak na twarzy drugiego człowieka cieszy w zupełne inny sposób.

Podobno większą radość mamy z dawania niż brania. Osoby, które przychodzą po dary zwykle są na początku trochę nieśmiali, ale później widać ten uśmiech na ich twarzy – dodaje rzecznik.

Aby móc obdarować kogoś uśmiechem, trzeba najpierw zadbać o swój własny.

– Przede wszystkim wiara w siebie. Tych zasobów trzeba szukać w sobie, nikt nam nie podaruje czegoś, czego w sobie nie mamy. Kwestia tkwi w nastawnie – tłumaczy psycholog.

– Dużo zależy od naszego podejścia – podsumowuje rzecznik. 

Uśmiech między innymi gwarantuje wydzielanie hormonu szczęścia, a to w czasach pandemii wydaje się być na wagę złota. 

 

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy