Podaruj Mikołaja – prezenty dla dzieci z domu dziecka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Trwa pakowanie ostatnich świątecznych prezentów, które pojadą do dzieci z Domu Dziecka w Obornikach Śląskich. Dom Dziecka jest obecnie w remoncie, więc potrzebne są podstawowe rzeczy. Wśród darów znalazły się pralka, zmywarka, lodówka, a dla dzieci książki, zabawki i przybory szkolne. Łącznie blisko 200 paczek.

To druga odsłona akcji Podaruj Mikołaja, w ramach której mieszkańcy osiedla Widawa zbierają prezenty dla dzieci z domów dziecka na terenie Dolnego Śląska. W tym roku wybór padł na Dom Dziecka w Obornikach Śląskich. W placówce przebywa 28 dzieci.

W paczkach są książki, gry dla dzieci, chemia, środki czystości, pościele, poduszki i nowe kołdry. Wszystkie rzeczy, które są potrzebne dzieciom ze względu na to, że dom dziecka jest w trakcie całkowitego remontu. Z domu dziecka będą tworzone dwa mieszkania plus pomieszczenie dla wszystkich, dlatego potrzebne były dary od kołdry do sprzętu AGD – mówi Adrianna Żak, stowarzyszenie Nowy Wrocław, mieszkanka wrocławskiej Widawy.

Wszystko to udało się zebrać przy zaangażowaniu wielu osób, w tym uczniów wrocławskich szkół.

W akcję zaangażowało się LO nr 14, SP nr 34 i SP nr 83, oprócz tego LO nr 1 w Trzebnicy. Rozmawialiśmy, jakie są potrzeby, dostaliśmy listę 28 dzieci i tego, co jest potrzebne w domu dziecka „Nad Stawem”. Paczek jest około 200. Faktycznie akcja ruszyła grubo ponad miesiąc wcześniej, bo w pierwszej kolejności staraliśmy się zachęcić jak najwięcej osób do pomocy – podkreśla Mateusz Żak, prezes stowarzyszenia Nowy Wrocław, mieszkaniec wrocławskiej Widawy.

Wszystkie prezenty są nowe – to książki, zabawki, gry, przybory plastyczne i szkolne, ale także stoły i krzesła, pralki, lodówka, odkurzacz.

Mamy nadzieję, że to spowoduje większy uśmiech na twarzach dzieci. Taki jest cel. W tamtym roku zrobiliśmy akcję Podaruj Mikołaja dla dzieci z domu dziecka w Krzydlinie, w powiecie wołowskim. Wtedy zebraliśmy 171 paczek. Chcemy pobijać te rekordy i chcemy, żeby z roku na rok te dary były coraz lepsze jakościowo i żeby było ich więcej – dodaje Mateusz Żak, prezes stowarzyszenia Nowy Wrocław, mieszkaniec wrocławskiej Widawy.

Święta to jest taki moment dla wszystkich z nas – dla tych, którzy wierzą i tych, którzy nie wierzą – czas dzielenia się dobrem, tym, co mamy z tymi, którzy tego nie mają. Wiadomo, że nie zastąpimy dzieciakom z domu dziecka rodziców, ale możemy sprawić im takie warunki, w których będą mogli lepiej funkcjonować, żyć, w których będą mieli podstawowe warunki egzystencji zapewnione – mówi Michał Jaros, przewodniczący dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej, poseł na Sejm RP.

Stowarzyszenie Nowy Wrocław planuje już kolejne akcje Podaruj Mikołaja.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy