Podróże po Jeleniej Górze. Wraca cykl spacerów po mieście

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Podróże po Jeleniej Górze to kolejna odsłona spacerów po mieście, które rozpoczęły się 3 lata temu. Tym razem spacery będą dotyczyły nie tylko miejsc, ale także osób, które są z nimi związane. W każdą pierwszą środę miesiąca o 17 można wyruszyć na spacer spod informacji turystycznej.

Przede wszystkim w ścisłym centrum miasta mamy kilka szacownych obiektów – np. BWA i Jeleniogórskie Centrum Kultury  – od nich chcielibyśmy zacząć. Zaczynamy 8 marca o 17:00 wystarczy przyjść pod Karkonoską Informację Turystyczną, nie trzeba się zapisywać. Ponieważ 8 marca to Dzień Kobiet, to kobietom chcemy poświęcić ten pierwszy spacer. Paniom, które są tutaj na co dzień, prowadzą te instytucje, ale także artystce, której wystawa właśnie tu będzie – pani Krystynie Matusiak – mówi Beata Nazajno-Klementowska, Karkonoska Informacja Turystyczna w Jeleniej Górze.

Cykl spacerów potrwa do końca roku. Daty będą wyznaczane na bieżąco. 

Chcemy pokazać muzea, ale także Centrum Karkonoskiego Parku Narodowego, które jeszcze nie jest otwarte, ale mamy nadzieję, że wkrótce będzie gotowe. Do tego podziemia Bramy Czasu. Tutaj przyświeca nam taka idea, że wprawdzie miasto jest znane, ale te spacery są dobre dla mieszkańców i turystów – dodaje Beata Nazajno-Klementowska, Karkonoska Informacja Turystyczna w Jeleniej Górze.

– Najbardziej urokliwe miejsce dla jeleniogórzan to według mnie okolice Borowego Jaru. Zwłaszcza jak się idzie prawem brzegiem Bobru, tamta część nie jest tak ucywilizowaną jak reszta miasta. Ścieżki wytyczone jeszcze przede wojną, schodki kamienne prowadzące na skały i mostek stalowy, który też ma swój urok – dodaje  Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. 

Jeleniogórskie spacery są dedykowane nie tylko mieszkańcom miasta, ale także turystom.

– Im brzydsza pogoda tym mamy więcej chętnych. Gdy jest piękna pogoda, to idziemy w góry, jak mniej to zwiedzamy. Mamy przygotowane obiekty pod dachem, także myślę, że one szczególnie się sprawdzą na gorszą pogodę – podsumowuje Beata Nazajno-Klementowska, Karkonoska Informacja Turystyczna w Jeleniej Górze. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy