Podsumowanie akcji „Zmień piec”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Tegoroczna edycja programu „Zmień piec” dobiegła końca. Dzięki niej na terenie Wrocławia zlikwidowano aż 1800 pieców, tak zwanych „kopciuchów”.

– Istotnym elementem programu „Wrocław bez smogu” była kampania „Zmień piec”. Zależało nam na tym, aby do jak największej liczby mieszkańców dotrzeć z informacją o kompleksowym programie oferującym dopłaty do wymiany ogrzewania, drewnianej stolarki okiennej, o dopłatach do rachunków za ogrzewanie oraz o zwolnieniach z czynszów dla najemców komunalnych – mówi Katarzyna Szymczyk-Pomianowska, dyrektor departamentu zrównoważonego rozwoju. 

– Zarządcy komunalni – to jest Zarząd Zasobu Komunalnego i Wrocławskie Mieszkania – dokonują wymiany ogrzewania w budynkach stuprocentowo gminnych. To jest zadanie, które ciąży na mieście – usunąć piece w tych budynkach Rafał Guzowski, pełnomocnik prezydenta ds. wymiany źródeł ogrzewania. 

– Przede wszystkim zorganizowaliśmy w tych budynkach doradztwo energetyczne. Nasi doradcy energetyczni przez cały rok odebrali około 6,5 tysiąca telefonów i udzielili ponad 400 porad mailowych lub w kontakcie bezpośrednim. Ze spotkań z mieszkańcami musieliśmy zrezygnować z uwagi na covid, jednak nasz a infolinia była i jest czynna od 8:00 do 18:00. Mieszkańcy mogą dowiedzieć się nie tylko z jakich środków finansowych mogą korzystać, ale też na jakie ogrzewanie warto wymienić – mówi Katarzyna Szymczyk-Pomianowska

– Rok 2020 to był jednocześnie rok przygotowań do bardzo intensywnych działań, które będziemy prowadzili od roku 2021, aby w roku 2023 zakończyć wymianę pieców w budynkach stuprocentowo gminnych – mówi Rafał Guzowski

To nie koniec akcji „Zmień piec”. W przyszłym roku mieszkańcy gminy Wrocław znów będą mogli ubiegać się o dofinansowanie na wymianę pieca. Warto się spieszyć, bo 2021 to ostatni rok z tak wysokim dofinansowaniem.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy