– W tym roku wystawa podsumowująca odbędzie się w formule online, także zapraszamy na taką filmową etiudę. Prześledzimy krok po kroku działania uczestników. Działaliśmy z wybitnymi projektantami, artystami, rękodzielnikami. Powstała unikalna kolekcja ubrań, ręcznie wykonane buty, również książeczka. Obrazki i treść przygotowały dzieci na warsztatach z Aliną Pawliną. Te książeczki powędrują do autorów — będą też pięknym prezentem pod choinkę — mówi Jolanta Łapinkiewicz.
W Krzywym Kominie mimo pandemii warsztaty odbywały się regularnie przez ostatni rok. W trzeci weekend grudnia zorganizowano w sieci podsumowanie twórczej pracy, która przez ostatnie 12 miesięcy zgromadziła łącznie 500 uczestników. Jak co roku nie zabrakło również świątecznego nastroju.
– Zbliżają się święta, więc takiego świątecznego akcentu nie może zabraknąć. Zresztą już w piątek zaczynamy takim słodkim akcentem. Z Joanną Aniszczyk – jest to blogera kulinarna, prowadzi bloga „love to eat” i w wideoprzewodniku pokaże, jak przygotować tradycyjne przepyszne pierniczki — mówi Jolanta Łapinkiewicz.
Podsumowanie projektu „Trampolina do Kultury” można obejrzeć w sieci, jednak to nie jedyny duży projekt, który odbywał się w tym roku w Krzywym Kominie. „Open Art. Udogodnienia” to akcja promująca równy dostęp do kultury i sztuki.
– Na podwórku powstał mural upamiętniający symbolicznie projekt open art udogodnienia. Ten mural zaprojektował i wykonał artysta, grafik Wojciech Oleszek. Jest to jego unikalne spojrzenie na temat dostępności kultury i radości płynącej z jej doświadczania — dodaje Jolanta Łapinkiewicz.
Na fanpage’u widzowie będą mogli zobaczyć przebieg wielowymiarowego rozwoju uczestników projektu oraz śledzić kolejne propozycje warsztatów, które pojawią się podobno już niedługo.