Podsumowanie roku w Krzywym Kominie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Koniec roku to czas rozliczeń i bilansów — również tych kulturalnych. W Krzywym Kominie rozpoczęło się właśnie zakończenie projektu "Trampolina do Kultury 2020”.

– W tym roku wystawa podsumowująca odbędzie się w formule online, także zapraszamy na taką filmową etiudę. Prześledzimy krok po kroku działania uczestników. Działaliśmy z wybitnymi projektantami, artystami, rękodzielnikami. Powstała unikalna kolekcja ubrań, ręcznie wykonane buty, również książeczka. Obrazki i treść przygotowały dzieci na warsztatach z Aliną Pawliną. Te książeczki powędrują do autorów — będą też pięknym prezentem pod choinkę — mówi Jolanta Łapinkiewicz.

W Krzywym Kominie mimo pandemii warsztaty odbywały się regularnie przez ostatni rok. W trzeci weekend grudnia zorganizowano w sieci podsumowanie twórczej pracy, która przez ostatnie 12 miesięcy zgromadziła łącznie 500 uczestników. Jak co roku nie zabrakło również świątecznego nastroju.

– Zbliżają się święta, więc takiego świątecznego akcentu nie może zabraknąć. Zresztą już w piątek zaczynamy takim słodkim akcentem. Z Joanną Aniszczyk – jest to blogera kulinarna, prowadzi bloga „love to eat” i w wideoprzewodniku pokaże, jak przygotować tradycyjne przepyszne pierniczki — mówi Jolanta Łapinkiewicz.

Podsumowanie projektu „Trampolina do Kultury” można obejrzeć w sieci, jednak to nie jedyny duży projekt, który odbywał się w tym roku w Krzywym Kominie. „Open Art. Udogodnienia” to akcja promująca równy dostęp do kultury i sztuki.

– Na podwórku powstał mural upamiętniający symbolicznie projekt open art udogodnienia. Ten mural zaprojektował i wykonał artysta, grafik Wojciech Oleszek. Jest to jego unikalne spojrzenie na temat dostępności kultury i radości płynącej z jej doświadczania — dodaje Jolanta Łapinkiewicz.

Na fanpage’u widzowie będą mogli zobaczyć przebieg wielowymiarowego rozwoju uczestników projektu oraz śledzić kolejne propozycje warsztatów, które pojawią się podobno już niedługo.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy