Podsumowanie sezonu na Kolei Wąskotorowej w Krośnicach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Sezon przejazdów zabytkowym parowozem na terenie Kolei Wąskotorowej w Krośnicach został już oficjalnie zamknięty. Mimo pandemii w tym roku z atrakcji tej skorzystało około 20 tys. osób. Oprócz przejazdów parowozem w sezonie można było także skorzystać z przejazdów meleksami czy z wypożyczalni rowerów. Miejsce to jest położone w Dolinie Baryczy i przyciąga wielu turystów z całej Polski.

Druga połowa października to idealny moment, żeby podsumować tegoroczny sezon jaki miał miejsce na terenie krośnickiej Kolei Wąskotorowej. Sezon wyjątkowy według  mnie w kilku aspektach. Przede wszystkim mogliśmy pierwszy raz przez te miesięcy zaoferować naszym turystom usługę w postaci przejazdów naszymi elektrycznymi pojazdami na terenie Doliny Baryczy, stawów Krośnickich i nie tylko. Usługa ta cieszyła się dużą popularnością – mówi Krystian Okoń, dyrektor CETS-u Krośnice.

Mimo że ze względu na pandemię rok ten był szczególny i niepewny, w sezonie na terenie Kolei Wąskotorowej w Krośnicach odbyło się kilka znaczących wydarzeń.

Mieliśmy oczywiście otwarcie sezonu na terenie kolejki, trochę opóźnione, nie takie jak sobie to wymarzyliśmy, ale mam nadzieję, że za rok wrócimy mocniejsi na przełomie kwietnia i maja. Mieliśmy zlot pojazdów modyfikowanych, czyli Crew Meeting. Jesteśmy już po rozmowach z organizatorami, że za rok widzimy się ponownie. Mieliśmy XX edycje rajdu Śladami Ryszarda Szurkowskiego w końcu jubileuszowa edycja. Udało się ją zorganizować, pogoda dopisała, wszystko było fajnie – mówi Krystian Okoń.

Ostatni przejazd zabytkowym parowozem na terenie krośnickiej Kolei Wąskotorowej odbył się 3 października, tego dnia sezon przejazdów został oficjalnie zamknięty. W przerwie pomiędzy sezonami teren pozostaje otwarty, a więc nadal można przyjeżdżać i zwiedzać piękne okolice Doliny Baryczy.

Zapraszam oczywiście wszystkich turystów w przyszłym roku. Planujemy otwarcie sezonu, tak jak do tej pory, czyli na przełomie kwietnia i maja. Ostatnia sobota kwietnia to też będzie kolejna, XXI edycja rajdu rowerowego Śladami Ryszarda Szurkowskiego. Sezon planowo potrwa do początku października. Mam nadzieję, że przyszły sezon będzie lepszy niż ten – zaprasza Krystian Okoń, dyrektor CETS-u Krośnice.

Zobacz również

„Wrocław nie jest jeszcze miastem zawiązanymi na kokardkę, ale już udało nam się bardzo dużo zrobić” – mówił Jacek Sutryk podczas swojej wyborczej konwencji. Wyliczał projekty, które zostały zrealizowane w minionej kadencji. Podkreślał także, że dalej chce tworzyć Wrocław blisko jego mieszkańców.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy