Podsumowanie siechnickich inwestycji

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mimo pandemii COVID-19, inwestycje drogowe w gminie Siechnice nie ustały. Burmistrz Siechnic Milan Ušák podsumował bieżące prace.

– Z zadań drogowych, które planowaliśmy do realizacji, nie zaniechaliśmy żadnego. Jeżeli to są nieduże opóźnienia na tych wszystkich zadaniach, które planowaliśmy wykonać, ale są one realizowaline bądź wkrótce będą realizowane. Niektóre rzeczy udaje się nawet wykonać nadprogramowo – mówi Milan Ušák, Burmistrz Siechnic.

Prace trwają między innymi w Żernikach Wrocławskich przy ul. Wiosennej. Ta inwestycja początkowo znalazła się na liście rezerwowej Fundusz Dróg Samorządowych. W lipcu Burmistrz otrzymał potwierdzenie do Wojewody Jarosław Obremskiego, że na ten projekt także znajda się pieniądze. Droga ma powstać do końca roku. Projekt otrzyma dotację – 700 tysięcy złotych.

Główne, bo największe kwotowo to budowa ulicy Łąkowej i pierwszego etapu ulicy Świętego Krzyża w Siechnicach. Roboty trwają. Wykonawca deklaruje zakończenie tych rozmów w marcu przyszłego roku. To jest możliwe takie rozliczenie w cyklu dwuletnim jakby tej dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Nie widzimy tutaj istotniejszych zagrożeń dla realizacji tego zadania – dodaje Milan Ušák, Burmistrz Siechnic.

Podobna inwestycja zakończyła się w Radwanicach przy ul. Wyspiańskiego. Oprócz tego trwa tam przebudowa mostu na rzece Zielona.

– Jest to kompleksowy remont obiektu. Wymieniamy zarówno część górną, jak i dolną wraz z poręczami. Prace posuwają się zgodnie z harmonogramem. Planowane zakończenie robót to 15 grudnia, a koszt inwestycji to ponad 200 tysięcy złotych – wyjaśnia Marta Parusel z Wydziału Komunalnego Urzędu Miejskiego w Siechnicach. 

Cały czas prace trwają na obu węzłach multimodalnych. Wykonawca projektu zapowiedział także wcześniejszą realizację inwestycji.

– Te zadania, które miały być kończone wiosną przyszłego roku, jest gotów ukończyć przed terminem jeszcze, przed zimą tego roku. Potwierdza to wciąż, że ten główny zakres robót drogowych tak, żeby móc puścić ruch już będzie do końca października gotowy – mówi Milan Ušák, Burmistrz Siechnic.

Na tym jednak prace się nie kończą.

– Przebudowa ulicy Podwalnej w Kotowicach to z dofinansowaniem ze środków na Drogi Transportu Rolnego – dodaje Milan Ušák, Burmistrz Siechnic.

Również z tego funduszu rozpocznie się remont ul. Polnej w Groblicach.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy