Pogoda we Wrocławiu. Ulewy wracają

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Do Wrocławia na chwilę zawitała fala upałów. Dzisiaj na termometrze mieliśmy ponad 30 stopni na plusie. Jednak Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że już w środowe popołudnie na Dolny Śląsk mają dotrzeć kolejne burze.

Upały to jest taka pogoda, że temperatura maksymalna w ciągu dnia musi osiągnąć 30 stopni, więc mamy takie podprogowe wartości. W tej chwili mamy we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku 29 stopni na plusie. Więc jest taka rzeczywiście dzisiaj  ładna i duszna pogoda i podobnie będzie jutro. Natomiast to, co najbardziej jest, że tak powiem groźne, to burze, które występują w regionie, jak i w całej Polsce – mówi Barbara Wrona, synoptyk.

Takim dniem burzowym w zasadzie będzie jutrzejszy wieczór. W ciągu dnia też mogą występować burze, ale te najbardziej intensywne powinny być jutro, czyli w środę w godzinach wieczornych – dodaje Barbara Wrona.

Synoptycy tłumaczą, że za burze odpowiada napływ powietrza z południa Europy.

Obecnie obowiązują na Dolnym Śląsku ostrzeżenia na upały. Dotyczy to zwłaszcza wschodnich regionów Dolnego Śląska. Natomiast jutro będzie wydawane ostrzeżenie o burzach drugim stopniem ważności i te burze będą głównie w godzinach popołudniowo-wieczornych – zaznacza Barbara Wrona, synoptyk.

Dlatego wychodząc z domu warto pamiętać o okularach przeciwsłonecznych, jak i o parasolce. Nidy nie wiadomo co się przyda.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy