Pokaz Gosi Baczyńskiej na wrocławskim placu Solnym. To tu zaczęła się jej kariera

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Po ponad 20 latach znowu w centrum Wrocławia, pokaz Gosi Baczyńskiej, jednej z najbardziej znanych polskich projektantek. To w jej sukni księżna Kate odwiedziła Polskę i to w jej suknię ubrana była Olga Tokarczuk podczas odbierania Literackiej Nagrody Nobla.

W 2000 roku na wrocławskim Rynku Gosia Baczyńska po raz pierwszy pokazała swoje prace szerszej publiczności. Po 23 latach wróciła ze swoim pokazem do Wrocławia. Wieczorem, 29 sierpnia, na placu Solnym, modelki i modele pokazali kreacje polskiej projektantki.

Gosia Baczyńska skończyła wrocławską Akademię Sztuk Pięknych i zaraz po studiach rozpoczęła karierę. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantek na świecie. Wrocław to miasto, które jest bliskie jej sercu, bo to tu wszystko się zaczęło.

– Tutaj był ten pierwszy pokaz, który wiedziałam, że muszę zrobić. To był taki imperatyw, że po prostu nie miałam pojęcia, jak to zrobić, ale że muszę. Miasto mi wtedy pomogło, dostałam jakieś podesty od miasta, patronat prezydenta. Mnóstwo osób mi pomagało. No po prostu musiałam to zrobić. Zrobiłam, no i tak wiecie, krok po kroku i doszłam aż tutaj po 23 latach. – mówiła Gosia Baczyńska projektantka mody 

Na pokaz Baczyńskiej przyszły tłumy wrocławian. Błyszczące stroje, które zaproponowała projektantka, zachwyciły widzów.

  • jesteśmy zadowolone, że przyjechałyśmy specjalnie na ten pokaz. Chociaż zimno, ale było fantastycznie, super pokaz, naprawdę. – A jak kreacje? – Kreacje przepiękne.
  • bardzo nam się podobało- ubrałaby się pani w taką sukienkę?-nawet podobną dzisiaj kupiłam,
  • bardzo fajny pokaz, wiele osób może przyjść, które nie mają dostępu do takich rzeczy i bardzo, bardzo pomysłowe i fajne – mówiły wrocławianki, które przyszły na pokaz 

Pokaz Gosi Baczyńskiej był częścią atrakcji mobilnego show roomu Ceramiki Paradyż, w którym przez najbliższe dni będą organizowane bezpłatne warsztaty z ceramiki dla dzieci i dorosłych, spotkania z artystami oraz twórcami zajmującymi się ceramiką i malarstwem.

– Zapraszamy na warsztaty zarówno dla dużych, jak i dla małych, czyli warsztaty z ceramiki, warsztaty z sensoryki, warsztaty związane z projektowaniem, warsztaty prowadzone przez Akademię Paradyż. Dużo spotkań z architektami, dużo działań wokół krasnoludków i dużo przyjemności dla małych i dużych wokół naszej przestrzeni – mówiła Monika Szczepańska-Rejch, szefowa działu projektów Ceramiki Paradyż. 

Motywem przewodnim warsztatów są krasnale, bo imprezy organizowane są w
ramach Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków. 

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy