Polacy utknęli w Nepalu, rząd jest bezradny!

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Około 40 Polaków utknęło w stolicy Nepalu Katmandu. Sytuacja jest dramatyczna obywatele naszego kraju nie wiedzą, jak wrócą i kiedy wrócą do Polski.

Ambasada w New Delhi odpisała Polakom, że na ten moment nie ma informacji o organizacji lotu do Polski. W związku z tym jedyną możliwością na powrót do kraju jest uzyskanie miejsc w lotach organizowanych do Europy przez inne kraje. Polacy szybko napisali do konsulatu niemieckiego, gdzie uzyskali szczegółową odpowiedź.

Z najnowszych informacji wynika, że jedna Polka już została przetransportowana do Europy za pomocą niemieckiego samolotu. Pan Mariusz Zawada jest wrocławskim policjantem, który poleciał do Nepalu w ramach akcji Ubierz Nepalską Wioskę, aby pomóc tamtejszym mieszkańcom. Jak mówi obecna sytuacja w Nepalu jest bardzo trudna.

Podróżnicy czekają na jakąkolwiek informacje na temat powrotu do domu. W tej sprawie kontaktowaliśmy się z ministerstwem spraw zagranicznych, które nadesłało odpowiedź pisemną.

"Ze względu na bardzo poważne restrykcje i ograniczenia wprowadzone przez władze nepalskie, możliwości zorganizowania powrotu z tego kraju są obecnie bardzo ograniczone. Obywatele RP przebywający w Nepalu powinni pozostawać w kontakcie z Ambasadą w New Delhi" – odpisało MSZ.

O sytuacji Polaków w Nepalu i powrocie ich do kraju będziemy informować.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy