Polacy z Nepalu wrócili do ojczyzny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Polacy, którzy utknęli w stolicy Nepalu - Katmandu powrócili do kraju. To wszystko, dzięki pomocy niemieckiego rządu.

– Bardzo dziękujemy niemieckiemu rządowi, pomogli nam i zabrali na swój własny samolot, mimo, że byliśmy na liście rezerwowej i nie pewna była nasza podróż wraz z innymi turystami – mówi Mateusz Noga, podróżnik

Podróżnicy wylądowali na lotnisku w Monachium, gdzie została zmierzona im jedynie temperatura. Do Zgorzelca na Polską granicę przyjechali pociągiem.

– Na granicy, także nie mieliśmy robionych żadnych wymazów, jedynie zmierzono nam temperaturę i dostaliśmy karty dotyczące kwarantanny. Byłem zdzwiony, bo potem przez całą polskę jechałem komunikacją miejską do domu, a teraz dopiero mam obowiązkową 14 dniową kwarantannę – dodaje Mateusz Noga, podróżnik.

Obecnie podróżnicy są poddani przymusowej 14-dniowej kwarantannie. Pan Mariusz Zawada obecnie odświeża mieszkanie, a na co dzień pracuje jako policjant we Wrocławiu

– Zaraz trzeba będzie ubierać mundur i iść do pracy pomagać chłopakom – podkreśla Mariusz Zawada, podróżnik

W Nepalu zostało jeszcze 20 Polaków, którzy czekają na lot do Europy.

Zobacz również

Już w najbliższą niedzielę, 1 października, w Operze Wrocławskiej odbędzie się premiera. Tym razem będzie to „Czarodziejski flet” Mozarta. Ale tym razem zobaczymy tę operę w nowej odsłonie, bo tym razem będzie to „Czarodziejski flet w Breslau”. Dzięki tej operze widzowie zanurzą się w świat tajemniczy, a momentami nawet kryminalny.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy