Programy Echo24

Polak mądry przed szkodą

To cykl, który przedstawia nowoczesne rozwiązania z dziedziny energetyki i technologii grzewczych a także ekologii. Z programu dowiedzą się Państwo co to jest smog, jak z nim walczyć oraz jak dobrać skuteczne i ekologiczne ogrzewanie do mieszkania i domu jednorodzinnego. Mówimy także o tym co jako mieszkańcy możemy zrobić, aby w mieście łatwiej było oddychać czystym powietrzem.

Najnowsze odcinki

Polak mądry przed szkodą odc. 3

Czym jest elekromobilność? Czy urządzenia napędzane energią elektryczną to przyszłość w transporcie? W tym odcinku programu pokazujemy jak działają urządzenia z napędem elektrycznym i gdzie taki napęd można znaleźć oraz czy to się opłaca.

Polak mądry przed szkodą odc. 2

W drugim odcinku programu Polak mądry przed szkodą, mówimy o tym w co warto zainwestować wymieniając stare ogrzewanie na nowoczesne, a także ile to kosztuje i skąd wziąć dofinansowanie. Pokażemy praktyczne rozwiązania zarówno do mieszkania, jak i domu jednorodzinnego.

Polak mądry przed szkodą odc. 1

Na wiele rzeczy w życiu możemy sami wpływać. Tak jest z poprawą jakości powietrza, którym każdy z nas oddycha. W dużej mierze za zanieczyszczone powietrze w mieście odpowiada smog, który tworzy się między innymi z tego co unosi się z kominów wrocławskich domów i kamienic. O tym co tak naprawdę nas truje, czym jest smog i jakie są na niego sposoby mówimy w pierwszym odcinku programu „Polak mądry przed szkodą”.

Polak mądry przed szkodą odc. 4

Pompy ciepła – to temat przewodni 4 odcinka programu „Polak mądry przed szkodą” Mówimy między innymi o tym jak obniżyć rachunki za ogrzewanie w domu jednorodzinnym, gdzie umieścić maszynownię (dawniej nazywaną kotłownią) i jakie są trendy jeśli chodzi o powietrzne pompy ciepła i przede wszystkim jak dobrać pompę, żeby nie przepłacać.