Poland Business Run znów pomaga

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Andrzej ma 22 lata i urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Mimo to kocha sport od dziecka i w tym roku będzie jednym ze stu beneficjentów Poland Business Run.
  • Od pięciu, prawie pięciu lat trenuję siłowanie na rękę. Pojechałem do swojego rodzinnego miasta, bo ja nie pochodzę z Wrocławia, tylko z samego Helu. Tam mam wujka, który jest trenerem i sędzią, wziął mnie pierwszy raz na trening na siłownię na Helu i tam podpuszczał mnie, że ja się nie podciągnę ani razu na drążku. Podsadzili mnie na drążek z kumplem, zrobiłem około 15-20 podciągnięć, to ja powiedziałem teraz wujek, wujek podciągnął się tylko 2 razy – mówi Andrzej Brożek, beneficjent Poland Business Run.

Tak zaczęła się przygoda, która trwa do dziś, ale żeby móc ją kontynuować potrzebny jest nowy wózek inwalidzki, który ułatwi Andrzejowi zarówno poruszanie się, jak i udział w zawodach siłowania się na rękę, czyli Armwrestlingu.

  • Podobny do tego, tylko będzie trochę wyższy, aby lepiej przy stole się było siłować, małe kółka, żeby były wyżej, żeby przez drogi lepiej się można było poruszać – dodaje Andrzej Brożek, beneficjent Poland Business Run.
  • To jest niesamowita historia, historia chłopaka niezwykle zdeterminowanego, bardzo usportowionego, i walczącego o ten sport w swoim życiu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że akurat dla Andrzeja, będziemy mogli w tym roku dofinansować zakup wózka, który mu pozwoli na to, żeby wygodniej, swobodniej, po pierwsze się poruszać w takim funkcjonowaniu codziennym, ale też brać udział w zgrupowaniach, jeździć na te zgrupowania – mówi Marta Hernik, Dyrektor Fundacji Poland Business Run.      

Poland Business Run wystartował w 2012 roku. Jest to charytatywny bieg, podczas którego zbierane są pieniądze na protezy i wózki dla osób z niepełnosprawnością ruchową na przykład taką jak u Andrzeja.

  • Pomagamy osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi, w związku z czym dofinansowujemy zakup wózków, protez, wszelkiego rodzaju sprzętu ortopedycznego. Tutaj muszę też powiedzieć, odpowiadając na pytanie, czym jest Poland Business Run, na samym końcu muszę powiedzieć, że to jest rzeczywiście taka sztafeta, która ogarnęła całą Polskę i nawet udało nam się wyjść poza jej granice, ponieważ będziemy biec nie tylko we wszystkich miastach w Polsce, ale również uda nam się pobiec w Europie, poza Europą – dodaje Marta Hernik, Dyrektor Fundacji Poland Business Run.      

Trasa w tym roku z uwagi na pandemię będzie dowolna. Ważne, żeby miała 4 km. Przez te 10 lat udało się pomóc dokładnie 599 osobom. Do tego grona w tym roku dołączy kolejnych stu beneficjentów.

  • Liczba robi wrażenie, te 10 lat sumując już około 700 beneficjentów. Czy mamy satysfakcję? Oczywiście, że mamy, bo to jest coś niezwykłego. W momencie, gdy my widzimy, spotykamy beneficjentów, w trudnym dla niego momencie. Dzięki temu, że my możemy mu pomóc. Nasi biegacze, nasi sponsorzy, nasi partnerzy łączą siły, żeby temu człowiekowi pomóc, dostarczyć, chociażby tę protezę. Potem po biegu widzimy go już, uśmiechniętego zadowolonego – podkreśla Marta Hernik, Dyrektor Fundacji Poland Business Run.  
  • Dla mnie w życiu sport jest bardzo ważny. Jest to dla mnie rehabilitacja. Zawsze jak jeździłem do Warszawy na turnusy, to ćwiczyłem części górne, czyli ręce, barki – dodaje Andrzej Brożek, beneficjent Poland Business Run.

Poland Business Run odbędzie się 5 września i w tym roku wystartuje aż 28 000 biegaczy.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy