Policja dolnośląska podsumowała swoje działania w okresie sylwestrowo-noworocznym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Policja dolnośląska podsumowała swoje działania na terenie całego naszego województwa w okresie sylwestrowo-noworocznym. Był to intensywny okres. W ciągu ostatnich 4 dni funkcjonariusze przeprowadzili ponad 5 tys. interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku 244 sprawców i wyeliminowali z ruchu 85 nietrzeźwych kierowców.

Zatrzymaliśmy 111 osób poszukiwanych, obsłużyliśmy 14 zdarzeń drogowych, które z uwagi na swój charakter nosiły znamiona wypadku. Te działania miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom na możliwie najwyższym poziomie, ale także osobom przebywającym na naszym terenie, bo jak wiemy było wielu turystów, wiele osób, które chciało wejść w ten nowy rok hucznie bądź mniej hucznie – mówi asp. sztab. Łukasz Dutkowiak, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Jak mówi asp. sztab. Łukasz Dutkowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zdarzeń było sporo, ale nie zagrażały one bezpośrednio życiu lub zdrowiu Dolnoślązaków. 

Oprócz jednego zdarzenia, które miało miejsce na terenie powiatu legnickiego, dokładnie w Legnicy. Tam policjanci, po otrzymaniu informacji o niebezpiecznym zdarzeniu z udziałem mężczyzny, który miał przy sobie nóż, zareagowali natychmiast i przyjechali na miejsce. Ten mężczyzna został zatrzymany wcześniej, jednak ranił inną osobę, która musiała zostać hospitalizowana, uszkodził kilka pojazdów. Zachował się irracjonalnie, ale też biegał po dachach budynków – mówi asp. sztab. Łukasz Dutkowiak, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

30-latek trafił już do aresztu. Na ten moment funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności, mające na celu ustalenie okoliczności zdarzeń z udziałem legniczanina, a o jego dalszych losach zadecyduje sąd.

Poza tym policjanci na terenie Dolnego Śląska nie odnotowali poważniejszych wydarzeń, mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo osób hucznie wchodzących w nowy rok, ale też tych, którzy spędzali spokojnie ten czas. Ogólnie można powiedzieć, że w porównaniu do lat ubiegłych, było bezpiecznie – podsumowuje asp. sztab. Łukasz Dutkowiak, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy