Policjanci pomogli chorej matce

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Siedmioletni chłopiec bawiąc się telefonem mamy dodzwonił się do kobiety z drugiego krańca Polski. Powiedział, że jego mama śpi i nie może jej dobudzić. Kiedy policjanci pojechali do tego domu okazało się kobieta cierpi na poważną chorobę i czeka na przeszczep nerek.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zobaczyli, że kobieta leży, odpoczywa, jest bardzo osłabiona wycieńczona i okazało się, że jest po dializie. Tych dializ ma bardzo wiele, okazało się, że cierpi na chorobę nerek i oczekuje na przeszczep. Policjanci widząc, że rodzina ma problemy finansowe postanowili pomóc – opowiada sierż. Aleksandra Rodecka, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Jak opowiada sierżant Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, policjanci z wydziału do spraw nieletnich z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki zorganizowali zbiórkę pieniędzy, dzięki której kupili produkty spożywcze. W pomaganie włączyli się także mieszkańcy miejscowości Wysoka, gdzie zamieszkuje chora matka z siedmioletnim chłopcem.

Pomogli im mieszkańcy miejscowości Wysoka, którzy dołożyli od siebie: koce, ręczniki, ubrania, zabawki, słodycze, czyli wszystko to, czego potrzebowała ta rodzina – dodaje sierż. Aleksandra Rodecka.

Policjanci między innymi poinformowali odpowiednie służby, które będą nadzorować tę rodzinę i będą na bieżąco jej pomagać.

Każdy tak naprawdę z nas może wykonać zwykły ludzki gest w stronę osób potrzebujących. Bo wielokrotnie zdarza się, że osoby, które naprawdę potrzebują pomocy często o nią nie proszą. Wynika to zazwyczaj z odczuwanego wstydu, nie chcą o tym głośno mówić. Dlatego też warto zauważyć czy nie mieszka obok nas ktoś, kto potrzebuje pomocy. Zawsze możemy w jakikolwiek sposób pomóc, a jeżeli nie jesteśmy w stanie to warto powiadomić odpowiednie organy, które zapewnią tę pomoc – podkreśla sierż. Aleksandra Rodecka, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

W tym przypadku na szczęście chłopiec dodzwonił się do odpowiedniej osoby. Pomaganie innym czasami nic nas nie kosztuje, ale dla innych może wiele znaczyć.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy