Policjanci poszukiwani. Dolnośląska Policja rekrutuje. Nawet 4 tys. na start

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dolnośląska Policja rekrutuje i zaprasza do wstąpienia w swoje szeregi. Na przyszłych policjantów czeka stabilne zatrudnienie i na start zachęcająca pensja.

– Rzędu 3880 zł już na start. Natomiast dodatkowo dla osób, które nie ukończyły 26 roku życia ta kwota wynosi 4220 zł – mówi nadkom. Kamil Rynkiewicz, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

– Ta praca daje duże możliwości rozwoju, można kierować swoją ścieżką kariery. Jest to praca odpowiedzialna, niebezpieczna, bo mamy wiele sytuacji, w których musimy reagować bardzo szybko – podkreśla podkom. Wojciech Jabłoński, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Aby zostać policjantem konieczne jest spełnienie jednak kilku warunków.

– Służbę w policji może pełnić obywatel Polski, który jest niekarany oraz ma nieposzlakowaną opinię, posiadającą pełnie praw publicznych dający rękojmię zachowania tajemnicy spraw państwowych. Przechodzimy przez proces rekrutacji. Sprawdzamy wiedzę na temat instytucji, jaką jest policja oraz przeprowadzamy test sprawnościowy i sprawdzamy wszelkie predyspozycje – zaznacza nadkom. Kamil Rynkiewicz.

Co ważne, nowy policjant doświadczenie zawodowe zdobywa w toku służby. Ten zawód cieszy się coraz większą popularnością.

W 2020 roku przyjęliśmy do służby prawie 400 osób, a w tym roku mamy takich osób już prawie 300, więc jest to bardzo dobry prognostyk – dodaje nadkom. Kamil Rynkiewicz.

Najbliższy termin przyjęcia do służby w policji na terenie województwa dolnośląskiego odbędzie się 20 kwietnia.

– Osoba zainteresowana pracą powinna się zgłosić do Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą przy ulicy Połbina 1, a także, jeżeli ktoś mieszka w powiecie na terenie garnizonu dolnośląskiego do swojej jednostki macierzystej – dodaje nadkom. Kamil Rynkiewicz.

– To praca w święta, to praca w dzień, w nocy i w trudnych warunkach atmosferycznych. Gdy inni mają wolne my pracujemy, więc to powinien być świadomy wybór – podkreśla podkom. Wojciech Jabłoński.

Więcej informacji na temat służby w policji można znaleźć na stronie dolnoslaska.policja.gov.pl.