Policjanci uratowali kobietę przed samobójstwem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławscy policjanci pomogli kobiecie, która podjęła desperacki krok i chciała odebrać sobie życie. Funkcjonariusze po tym, jak dostali zgłoszenie o kobiecie, która potrzebowała pomocy - od razu udali się na miejsce wydarzeń. Na szczęście policjantom udało się dosyć szybko dotrzeć na miejsce i udzielić kobiecie pomocy przedmedycznej, monitorując jej stan do momentu przybycia pogotowia.

Policjanci zawsze takie zgłoszenia traktują priorytetowo, dlatego natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Niezbędna była tutaj pomoc medyczna, dlatego udzielili kobiecie pomocy przedmedycznej, zakładając jej opatrunek uciskowy. Funkcjonariusze do momentu przyjazdu ratowników monitorowali czynności życiowe kobiety. To jest kolejny przykład na to, że szybka reakcja służb może zapobiec tragedii – mówi sierż. sztab. Paweł Noga, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

W sytuacjach kryzysowych należy pamiętać, że nie jesteśmy sami. W przypadku, gdy nie wiemy gdzie szukać pomocy zawsze możemy zadzwonić na numer alarmowy 112 lub także na tak zwany Antydepresyjny Telefon Zaufania 22 484 88 01 (opłata zgodnie z taryfą operatora), który jest prowadzony przez fundację ITAKA.

Jest to linia działająca od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 20.00. Na Antydepresyjnym Telefonie Zaufania dyżurują różni specjaliści. W poniedziałki i wtorki dyżurują psycholodzy, w czwartki i piątki dyżurują lekarzy psychiatrzy, a w środę dyżuruje seksuolog – mówi Magdalena Malison, psycholog.

Czasami zdarzają się sytuacje, że ktoś nie wie jak zacząć, ma problem z tym, żeby rozpocząć rozmowę, ale jesteśmy tutaj wszyscy przygotowani na to, że taka rozmowa może być stresująca, dlatego wiemy jak pomóc taką rozmowę rozpocząć. Często też powtarzamy na linii, że jesteśmy ludźmi, a nie robotami i maszynami. W nasze życie wpisane jest to, że możemy doświadczać trudnych sytuacji, zaburzeń psychicznych. Warto pamiętać, że nikt nie musi być z tym sam – dodaje Magdalena Malison.

Jeżeli mamy problemy, jeżeli z czymś sobie nie radzimy to jak najbardziej dzwonimy do psychologa lub psychiatry, z którym możemy porozmawiać. Jeżeli jednak nasze życie jest już zagrożone to najlepiej było by wybrać numer 112, aby odpowiednie służby dotarły na miejsce. Pod numerem 112, służby też wskażą numer telefonu, pod którym możemy na przykład uzyskać pomoc telefoniczną, która może wystarczyć w określonej sytuacji – podkreśla sierż. sztab. Paweł Noga, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze podkreślają, że jeżeli znajdujemy się w jakiejś sytuacji kryzysowej i potrzebujemy pomocy lub wsparcia to nie wstydźmy się poprosić o taką pomoc innych, bowiem każdy z nas ma w życiu gorsze chwile. Pamiętajmy o tym, że warto zgłosić się do specjalistów, którzy mogą nam pomóc przejść przez trudny okres w życiu.