Policyjny Wóz Obserwujący

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wyłapywanie nawet na odległość kierowców łamiących przepisy drogowe i informowanie odpowiednich patroli. Wrocławska policja otrzymała solidne wsparcie w postaci Policyjnego Wozu Obserwującego.

Ten specjalistyczny pojazd, wykorzystuje wiele kamer, które pozwalają dokładnie kontrolować prędkość jadących samochodów. 

Wcześniej ten sprzęt służył nam do sprawdzania i monitoringu imprez o charakterze masowym, ale doszliśmy do wniosku, że jeżeli jest taka możliwość, żeby ten sprzęt wykorzystać w ruchu drogowym, to wygospodarowaliśmy jeszcze dodatkowo ten czas i tych policjantów, żeby ich zaangażować w kolejne przedsięwzięcie, które poprawi bezpieczeństwo na drodze – mówi podkom. Wojciech Jabłoński z Zespołu Prasowego Komendy Powiatowej Policji. 

Policyjnego Wozu Obserwującego możemy spodziewać się nie tylko tylko na terenie Wrocławia. 

Sami widzimy, że jest duża potrzeba, żeby z niego skorzystać na terenie innych powiatów. Stąd też ten pilotażowy program został przeprowadzony na razie na terenie stolicy Dolnego Śląska, ale docelowo będzie wykorzystywany na terenie całego województwa – dodaje podkom. Jabłoński.

Zbyt duża prędkość na terenie miasta, to problem, który niestety cały czas powraca.  Uważać powinni więc wszyscy, którzy łamią przepisy, ponieważ już niedługo takie wykroczenia będą surowo karane.