Politechnika i MPK łączą siły

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej łączy siły z MPK. Obie instytucje będą promować prace studentów, a tym samym czynić miasto piękniejszym.

– Podpisaliśmy umowę z MPK, dotyczącą współpracy naszego Wydziału z Wydziałem Komunikacji. Mam nadzieję, że współpraca między nami będzie owocna. Pierwszym krokiem będą prace dyplomowe studentów – mówi prof. Barbara Gronostajska, dziekan Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. 

List intencyjny podpisano w czwartek 17 września. Obie instytucje w ten sposób przypieczętowały swoją współpracę, w wyniku której prace studentów Wydziału Architektury będą zdobić przestrzeń miasta. 

– Bardzo zależy mi na tym, żeby MPK we Wrocławiu to były nie tylko autobusy i tramwaje, ale także udział w ważnych dla miasta i jego mieszkańców wydarzeniach i akcjach. Bez wątpienia uczelnie są tym elementem, które kształtują wrocławskość. To właśnie tu, na uczelniach, buduje się ducha miasta. Współpraca między MPK i uczelnią jest rzeczą oczywistą – mówi Krzysztof Balawejder, prezes wrocławskiego MPK. 

Projekty młodych architektów pojawią się w tramwajach i autobusach, a także we wrocławskich zajezdniach. 

– Jestem przekonany, że jednym z pierwszych projektów będzie mural w zajezdni na ul. Słowiańskiej. To właśnie projekt studentów Wydziału Architektury pozwoli nie tylko ożywić to miejsce, ale także pokazać jego historię i historię komunikacji we Wrocławiu – dodaje Krzysztof Balawejder. 

Połączenie wiedzy i doświadczenia Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej i MPK, sprawią, że sztuka i rzemiosło wyjdą do ludzi z murów uczelni.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy