Politechnika Wrocławska szykuje procedury dla studentów z Ukrainy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Politechnika Wrocławska solidaryzuje się ze społecznością ukraińską. Obecnie na uczelni studiuje dokładnie 311 osób z Ukrainy. Dla nich przygotowano specjalne wsparcie, które ma ułatwić dokończenie studiów w tych niezwykle trudnych warunkach i czasie. Politechnika wypracowuje także rozwiązania dotyczące przyszłej rekrutacji.

Wsparcie dla obecnych i przyszłych studentów naszej uczelni z Ukrainy jest wielopłaszczyznowe. Działamy na poziomie zupełnie operacyjnym – nasi nauczyciele teraz, i od samego początku, wspierają poszczególnych studentów w ich codziennym funkcjonowaniu na terenie uczelni, w tym, żeby mogli realizować zajęcia i kontynuować studia – mówi dr hab. inż. Agnieszka Bieńkowska, prorektor ds. kształcenia, Politechnika Wrocławska.

Wszyscy rozumieją, że to wyjątkowy czas, dlatego działania również muszą być niestandardowe. Część ze studentów pochodzenia ukraińskiego nie zdołała wrócić do Wrocławia po przerwie między semestrami. Politechnika stara się jednak znaleźć takie rozwiązania, które pomogą im dokończyć ten semestr, bez konieczności przychodzenia na zajęcia.

Staramy się wprowadzić pracę zdalną tam, gdzie to jest tylko możliwe, żeby studenci mogli dalej uczestniczyć w studiowaniu, aby trochę pójść im na rękę. To na poziomie najbardziej operacyjnym. Mamy tu również pomoc psychologiczną na całej uczelni i poszczególnych wydziałach. To cały szereg wsparcia. Jesteśmy otwarci na to, żeby im pomóc i jesteśmy też im to winni, również historycznie. Politechnika współpracuje z Politechniką Lwowską, uczelnie mają wspólne korzenie – podkreśla dr hab. inż. Agnieszka Bieńkowska, prorektor ds. kształcenia, Politechnika Wrocławska.

Politechnika stara się zapewnić takie wsparcie, żeby studenci czuli się bezpieczni. Jednocześnie trwają prace nad tym, jak powinny wyglądać procedury dotyczące przepisania się na studia z ukraińskich uczelni. Wiele z tych osób, które uciekły przed wojną, nie ma kompletu potrzebnych dokumentów, dlatego każda sprawa będzie rozpatrywana indywidualnie.

Będziemy mówić o przeniesieniach i nowej rekrutacji, która uwzględni, że to, że te osoby są w bardzo trudnej sytuacji, bo na przykład nie dysponują wszystkimi dokumentami. Jest konieczność weryfikacji do tej pory osiągniętych efektów uczenia się oraz wszystkich innych dokumentów, które są konieczne do tego, żeby podjąć studia na każdej uczelni, a w tym na Politechnice Wrocławskiej. W związku z tym działamy bardzo prężnie, żeby za kilka dni, bo to jednak pilna sprawa, zaproponować konkretne rozwiązania, które umożliwią przyjęcie na studia tych nowych kandydatów – podsumowuje dr hab. inż. Agnieszka Bieńkowska, prorektor ds. kształcenia, Politechnika Wrocławska.

Politechnika Wrocławska wyraziła swoją solidarność z narodem ukraińskim także poprzez zawieszenie współpracy z uczelniami, ośrodkami badawczymi, organizacjami i instytucjami naukowymi z Rosji i Białorusi.

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy