Politechnika Wrocławska zaprasza na Dni Otwarte 2021! Moc atrakcji i wiedzy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Politechnika Wrocław zaprasza na Dni Otwarte online, które trwają od 19-23 kwietnia. Na uczestników czekają ciekawe spotkania na kanale YouTube Politechniki Wrocławskiej z przedstawicielami różnych kierunków, a także konkursy, dzięki którym można wygrać specjalne nagrody.

Najważniejszy jest cel Dni Otwartych PWr, czyli zainspirowanie przyszłych studentów i zaproszenie do studiowania na jednej z najbardziej prestiżowych wrocławskich uczelni.

– To jest wielka szansa dla studentów, którzy wiążą swoją przyszłość z Politechniką Wrocławską. Tym bardziej, że za nimi jest bardzo trudny rok związany z nauką zdalną i każda szansa zobaczenia, zapoznania się z kierunkiem studiów, to wielka gratka – mówi Martyna Dziakowicz, prowadząca Dni Otwarte PWr.

W internecie, dzięki spotkaniom prowadzonym na kanale YouTube Politechniki Wrocławskiej można się dowiedzieć więcej na temat różnych kierunków od absolwentów, studentów, a także wykładowców.

– Budownictwo to nie jest łatwy kierunek. Ta łatka, że jest to męski zawód funkcjonuje. Nie jest to kierunek dla osób, które chcą się prześlizgnąć przez studia – mówi dr inż. Joanna Pieczyńska-Kozłowska, Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego PWr.

– Punktem kulminacyjny są te nasze spotkania, czyli na żywo w internecie od poniedziałku do piątku od godz. 13 do 16 rozmawiamy z przedstawicielami różnych kierunków i studentami. Dział rekrutacji także jest dostępny dla studentów. Na czacie można porozmawiać z przedstawicielami tego działu na temat potrzebnych dokumentów i rekrutacji – dodaje Martyna Dziakowicz.

Podczas Dni Otwartych PWr także można zwiedzić wirtualnie kampus uczelni.

– Na stronie dniotwarte.pwr.edu.pl jest to specjalna platforma, na której wszyscy kandydaci znajdą stoiska wydziałów i inne jednostki naszych uczelni. Tam można się zapoznać z różnymi propozycjami wydziałów Politechniki Wrocławskiej – mówi Michał Skorupa, Dział Rekrutacji PWr.

Do wygrania podczas dni otwartych są także wyjątkowe nagrody między innymi jest to Poliburger i nie jest to wirtualna kanapka.

– Na Facebooku Działu Rekrutacji prowadzimy konkursy. Uczestnicząc w nich można wygrać burgera naszego specjalnego. Wystarczy odpowiedzieć poprawnie na pytania, które dotyczą Politechniki Wrocławskiej i Wrocławia – dodaje Michał Skorupa.

Dni otwarte będą trwały do najbliższego piątku – 23 kwietnia. Spotkania online zostaną zapisane na YouTubie Politechniki Wrocławskiej można będzie je sobie odtworzyć i posłuchać więcej na temat swojego wymarzonego kierunku.