Politechnika Wrocławska zaprasza na studia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jak wyglada tegoroczna rekrutacja na studia i którą uczelnię wybrać? Obecni maturzyści mają przed sobą wiele możliwości.

W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, matury zostały przesunięte na początek czerwca. Z tego względu uczelnie dostosowały swoją rekrutację pod egzamin dojrzałości.

Od 15 maja mamy otwarty system rekrutacyjny i można już rejestrować zgłoszenia. Taki ostateczny termin to jednak 14 sierpnia. Do tego czasu zgłoszenie musi być zarejestrowane, a opłata rekrutacyjna zapłacona. Później kandydatom pozostaje już tylko cierpliwie czekać do 18 sierpnia, kiedy to ogłosimy listę kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia – tłumaczy Mateusz Przygoda z Działu Rekrutacji PWr.

Jak wyglada obecna rekrutacja w dobie koronawirusa? Politechnika Wrocławska zapewnia, że większość formalności można załatwić online, jednak ostateczne papiery muszą być dostarczone w standardowej formie.

To już jest taki etap, do którego zmusza nas ustawa, żeby wszystkie dokumenty znajdowały się w teczce studenta. Niekoniecznie jednak trzeba robić to osobiście. Można kogoś poprosić czy przesłać dokumenty pocztą lub kurierem — dodaje Mateusz Przygoda.

W zależności od zainteresowań, Politechnika Wrocławska zachęca do aplikowania. Przy wyborze uczelni oraz kierunku warto jednak kierować się swoimi pasjami oraz tym, w czym jesteśmy najlepsi.

To nie jest uczelnia dla każdego. Jeżeli weźmiemy osobę o wybitnych zainteresowaniach humanistycznych, która nie ma zdolności w zakresie przedmiotów ścisłych, to nawet jeśli taka osoba się do nas dostanie, to będzie się męczyć. Nie o to chodzi. Ważne jest to, żeby realizować swoje pasje. Z tego względu zapraszamy do nas młodzież o zainteresowaniach ścisłych czy technicznych — mówi Małgorzata Smutkiewicz z działu rekrutacji PWr.

Do tej pory na Politechnice Wrocławskiej największym zainteresowaniem cieszyła się informatyka.

— Informatykę mamy na czterech różnych wydziałach, w zależności od obszaru jakim ktoś się interesuje, natomiast cała reszta kierunków jest równie atrakcyjna. Zachęcamy, aby przy wyborze studiów kierować się głównie swoimi zainteresowaniami, niż modą — wyjaśnia Mateusz Przygoda.

Rekrutacja na PWr jest otwarta. Studenci mają czas do 14 sierpnia na składanie papierów.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy