Politycy PiS przedstawili pomysły dla Wrocławia. „Jesteśmy jedyną alternatywą”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Do wyborów samorządowych pozostał niecały miesiąc, a więc jest to czas krótkiej, acz intensywnej kampanii wyborczej. Pod Centrum Obsługi Mieszkańca we wrocławskiej Magnolii, politycy związani z Prawem i Sprawiedliwością zaprezentowali swoich kandydatów do Sejmiku i na prezydenta Wrocławia.

Centrum Obsługi Mieszkańca w galerii handlowej Magnolia to wybór nieprzypadkowy. O jego stworzenie zabiegał radny Dariusz Piwoński.

Darek Piwoński, kandydat numer dwa na liście w okręgu numer pięć. To jest człowiek, na którego możecie państwo liczyć i stoję tutaj, żeby was o tym zapewnić. Ten oddział Urzędu Miejskiego w Magnolii jest takim przykładem od pomysłu do realizacji, pomysłu radnego Prawa i Sprawiedliwości, realizacja zrealizowana oczywiście przez Urząd Miejski – mówi Mirosława Stachowiak-Różecka, posłanka na Sejm RP, PiS.

Na konferencji pojawił się również kandydat na prezydenta Wrocławia, Łukasz Kasztelowicz, który jest pewny swoich szans w nadchodzących wyborach.

Idziemy po zwycięstwo. Jesteśmy jedyną realną alternatywą dla obecnie rządzącego układu i mam nadzieję, że zwyciężymy, a zwyciężymy właśnie dzięki temu, że mamy tak dobrych radnych – zapewnia Łukasz Kasztelowicz, kandydat PiSu na prezydenta Wrocławia.

Kandydat PiSu na prezydenta zapewnił, że jeśli wygra, to w mieście powstanie więcej centrów obsługi mieszkańca, podobnych do tego w Magnolii. Łukasz Kasztelowicz apelował również do Jacka Sutryka o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie budowy wieżowca, który ma powstać w miejscu hali sportowej na Kozanowie.

– Gorąco wspieram protesty mieszkańców i mam nadzieję, że prezydent Sutryk zrobi wszystko, aby zablokować tego typu inwestycje – dodaje Łukasz Kasztelowicz.

Radny Dariusz Piwoński podkreślał, że w przyszłym budżecie Wrocławia powinny znaleźć się fundusze na rewitalizację stawu i parku Pilczyckiego, remont ulicy Poznańskiej i szkół oraz przedszkoli.

Na koniec wspomnę też, że warto, żeby te autobusy elektryczne, o które tutaj zabiegaliśmy, żeby jeździły również przez te osiedla tutaj i dojeżdżały do samego centrum Wrocławia, czego mieszkańcy również oczekują.

W ostatnich wyborach do rady miasta z 2018 roku komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości uzyskał 26,5% głosów.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy