Polityczna gra na Dolnym Śląsku. KO i PiS szukają poparcia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Gdyby wybory odbyły się w czerwcu, według sondażu CBOS na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 27 procent. To o 4 punkty procentowe więcej w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Politycy KO od marszu 4 czerwca starają się przekonać wyborców do swojego programu. Przez cały tydzień spotykają się z Dolnoślązakami. Na sobotę 24 czerwca zaplanowano wiec wyborczy z Tuskiem.

– Rządowa agencja, która nie słynie z rzetelności i raczej przychyla się ku opcji rządzącej, od dłuższego czasu regularnie pokazuje wyraźny wzrost Koalicji Obywatelskiej, już teraz w granicach błędu statystycznego różnią się wyniki PiS-u i Koalicji Obywatelskiej. My robimy swoje. Sondaże są dobrym prognostykiem, natomiast wygrywa się przy urnach wyborczych. Ale jeśli nawet rządowa agencja widzi doskonale, jak zmieniają się nastroje, no to cóż, to widać, że na pewno ten strach w obozie władzy jest bardzo duży – mówi Borys Budka, poseł na Sejm RP, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Około dwóch tysięcy Dolnoślązaków przyszło na pierwszy z wiecy przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Kłodzku. Od początku tygodnia politycy opozycji jeżdżą po regionie i spotykają się z mieszkańcami.

– To jest taki moment, w którym musimy po raz kolejny pokazać, że Dolny Śląsk jest ważny dla Koalicji Obywatelskiej, Platformy Obywatelskiej, że tutaj właśnie poprzez ten Wiec Wolności pokazać, jaki jest Dolny Śląsk. Dolny Śląsk zawsze był po stronie Platformy Obywatelskiej, po stronie Koalicji Obywatelskiej. PiS próbuje ten Dolny Śląsk zawłaszczyć – mówi Michał Jaros, poseł na Sejm RP, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku.

Bo to właśnie na Dolnym Śląsku w sobotę 24 czerwca odbędą się dwa wydarzenia, które mogą mieć duży wpływ na nadchodzące wybory – we Wrocławiu wiec wyborczy Donalda Tuska, a w Turowie – przeniesiona z Łodzi konwencja wyborcza PiSu.

– Doprowadzili tu do sytuacji jaka jest i dzisiaj mówią, że tam pojadą, żeby ludziom wciskać do głowy tę niebywale arogancką narrację, że winni są poprzednicy albo następcy, którzy wygrają. Każdego dnia jest jakiś skandal. Każdego dnia dowiemy się, ile milionów ukradli, tu rakieta spadła, tej nie znaleźli, w tamtej sprawie oszukali. I każdego dnia mamy ten wyjątkowo upiorny serial – mówi Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Dwa tak ważne wydarzenia polityczne w tym samym dniu, w tym samym regionie to potwierdzenie tego, że walka o głosy polityczne w najbliższych tygodnia będzie się tylko zaostrzać.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy