Polkowice wyróżnione w Rankingu Gmin Dolnego Śląska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Gmina Polkowice została wyróżniona w rankingu Gmin Dolnego Śląska w kategorii powyżej 20 tys. mieszkańców. Ranking ten został przygotowany przez Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki we Wrocławiu przy współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym we Wrocławiu. Nagroda została przekazana na ręce Łukasza Puźnieckiego, burmistrza Polkowic.

W ramach tego rankingu, badaniu poddawane są wszystkie gminy i miasta województwa dolnośląskiego, poza miastami na prawach powiatu. Nagrody są przyznawane według wyznaczonych wskaźników. Celem Rankingu Gmin Dolnego Śląska jest promowanie gmin wyróżniających się pod względem działalności społeczno-gospodarczej. Takie wyróżnienie gmina Polkowice dostała po raz pierwszy.  

Warto podkreślić, że wiele bardzo dobrze rozwijających się samorządów zostało uwzględnionych w tym rankingu, więc tym bardziej to cieszy. Jesteśmy przede wszystkim gminą otwartą, ambitną, która chce być sercem Zagłębia Miedziowego, ale również jego zielonymi płucami. Są bardzo duże nakłady na elektromobilność, na rozwój zieleni, na rozwój infrastruktury tej zielonej i błękitnej, czyli na to wszystko, co przekłada się na komfort mieszkańców – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Generalnie zależy nam na tym, żeby bardzo różnorodnie zbadać każdą gminę tak, żeby te wyniki wychodziły jak najbardziej obiektywnie. Od egzaminów ósmoklasistów, poprzez zagospodarowanie przestrzenne, ilość pozyskanych środków unijnych, a kończąc na wydatkach na dokształcanie i doskonalenie urzędników – mówi Marlena Moliszewska-Gumulak, dyrektor Ośrodka Kształcenia Samorządu Terytorialnego.

Dla nas jest ważne, żeby samorządowców przede wszystkim nagradzać za ich trud, który wykonują codziennie. W okresie pandemii szczególnie był to okres, gdzie rzeczywiście kosztowało to wiele wysiłku i pracy. Ten ranking pokazuje, że mimo tak trudnego czasu, w gminie takiej jak Polkowice, udało się utrzymać wysokie standardy i dzięki temu została doceniona i nagrodzona – mówi Ewa Nowak-Iskra, dyrektor Regionu Dolnośląskiego BGK.

Tego typu przedsięwzięcia motywują samorządy do rozwoju i tworzenia komfortowych warunków życia dla mieszkańców, co sprawia, że polepsza się jakość życia nie tylko w poszczególnych gminach, ale i na całym Dolnym Śląsku.

To jest przede wszystkim możliwość takiego koleżeńskiego zmierzenia się z innymi samorządami, ale również możliwość analizy, oprócz tych mocnych stron, również tych słabszych i robienie wszystkiego, aby te słabsze zniwelować. Jest to także możliwość zdobywania takiej chęci do dalszej rywalizacji i uzyskania jak najlepszego wyniku w kolejnych rankingach – zaznacza Łukasz Puźniecki.

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy