Polska 2050 krytykuje rządy PiS-u i Polski Ład

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Polski Ład został wprowadzony tylko i wyłącznie z przyczyn politycznych. Efektem jest trwający od miesiąca chaos - mówi Michał Kobosko, przewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Ugrupowanie od kilku tygodni prowadzi akcję pod hasłem "PiS jest za drogi". Według polityków związanych z Szymonem Hołownią, rządy PiS-u doprowadzą Polskę do katastrofy.

Michał Kobosko krytykuje działania Prawa i Sprawiedliwości, podkreślając jednocześnie, że chaos związany ze zmianami podatkowymi dotyka wszystkich obywateli. Polityk mówi, że wielu Polaków nie wie nawet, ile obecnie zarabia, ani jakie podatki ma płacić. Partia Polska 2050 Szymona Hołowni uważa, że Polski Ład powinien zostać zawieszony i uporządkowany, a dopiero potem ponownie wejść w życie.

Polski Ład nie został wprowadzony po to, aby w jakikolwiek sposób pomóc Polsce, naszemu rozwojowi gospodarczemu i społecznemu. Został wprowadzony wyłącznie z przyczyn politycznych. Prawo i Sprawiedliwość chciało zyskać sobie przychylność tych grup społecznych, grup wyborców, które i tak w znacznym stopniu deklarują chęć popierania tej partii. Jednocześnie Prawo i Sprawiedliwość chciało potraktować per noga te grupy wyborców, z którymi nie czuje specjalnego związku, to są polscy przedsiębiorcy, to osoby wykonujące wolne zawody – mówi Michał Kobosko, przewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Jeśli rząd nam – przedsiębiorcom mówi, że jeśli nie potrafimy w tym kraju prowadzić działalności gospodarczej, powinniśmy zaprzestać jej i się przeprowadzić. My możemy powiedzieć naszemu rządowi: jeśli nie potraficie w realiach rynkowych rządzić 38 milionowym krajem, to oddajcie władze i zaprzestańcie mieszać i niszczyć to, co w jeszcze w jakikolwiek sposób funkcjonuje – podkreśla Zenon Madej, przewodniczący Rady Ogólnopolskiej Polska 2050 i szef struktur wojewódzkich.

Wielokrotnie mówiliśmy o tym, że sam Wrocław na Polskim Ładzie straci 220 milionów złotych. Politycy Polski 2050 Szymona Hołowni podkreślają również, że rosnąca inflacja i drożyzna zjadają pensje i oszczędności Polaków, a straty finansowe samorządów dodatkowo przyczynią się do obniżenia jakości życia.

My wszyscy na tym cierpimy. Tu mówię o naszych kieszeniach, bo sprawa dotyczy nas bezpośrednio, ale także w znaczącym stopniu samorządów i ich działalności. Samorządy dbają o nasze interesy, są po to, żeby dla nas działać, z nami funkcjonować. Samorządy także bardzo bezpośrednio cierpią na wprowadzeniu Polskiego Ładu – dodaje Michał Kobosko, przewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Kolejna podwyżka stóp procentowych w tym miesiącu, która najprawdopodobniej nastąpi, powoduje, że znowu rosną raty kredytów. Raty kredytów to nie tylko kredytobiorcy indywidualni, ale również samorządy, które zaciągnęły kredyty na realizację projektów różnego rodzaju, w tym pomocowych. Musiały mieć w tym własny udział. To wszystko jest ogromnie napędzającą się spiralą zadłużenia. Jeśli tego dzisiaj nie powstrzymamy, grozi nam gigantyczna katastrofa. To wszystko prowadzi nas donikąd – podsumowuje Zenon Madej, przewodniczący Rady Ogólnopolskiej Polska 2050 i szef struktur wojewódzkich.

Michał Kobosko podkreśla, że rządy Prawa i Sprawiedliwości kosztują obywateli za dużo. Przypomnijmy, że do Polski wciąż nie popłynęły pieniądze z Unii Europejskich, a do tego Komisja Europejska nalicza kary za działalność kopalni Turów oraz Izby Dyscyplinarnej.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy