Polska strefą żółtą. Wracają maseczki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Liczba zachorowań na COVID-19 gwałtownie wzrasta. Najpierw były to 2 tysiące, później trzy, a nowy rekord to ponad 4 tysiące nowych przypadków. Rekord, z którego nikt się nie cieszy, dlatego od soboty 10 października w całej Polsce będzie obowiązywać żółta strefa. Co to oznacza w praktyce? Obowiązek noszenia maseczek również na wolnym powietrzu.

Ostatnie dni przyniosły dużo więcej zachorowań. We Wrocławiu pozytywny wynik testu na koronawirusa ogłosił najpierw prezydent miasta Jacek Sutryk. Kilka dni później dodatni wynik testu otrzymał zaś były prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz. Teraz obaj przebywają na kwarantannie, a w social mediach ogłosili, że czują się dobrze. 

Koronawirus dotknął również świat sportu, bowiem zarówno w koszykarskim Śląsku, jak i siatkarskiej drużynie VolleyWrocław zawodniczki i zawodnicy chorują na COVID-19. 

Coraz więcej potwierdzonych przypadków sprawiło, że od soboty 10 października wraca obowiązek noszenia maseczek również na wolnym powietrzu. Jeśli każdy będzie ją miał, zabezpieczy nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych. Teraz ważne jest poczucie zbiorowej odpowiedzialności, a także zachowanie dystansu i dezynfekcja.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy