Pomagają ubogim. Remontują pokoje za darmo!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Remontują za darmo pokoje dla ubogich dzieci i to w jakim stylu! W zamian oczekują tylko przekazania dobrego uczynku dalej. Wrocławianki Anna Zakielarz i Ewa Olszewska postanowiły pomagać w taki nietypowy sposób. Pomysł narodził się z potrzeby serca.

– Przez długi czas szukałyśmy w jaki sposób możemy pomagać ludziom i wpadłyśmy na pomysł, że możemy wykorzystać nasze umiejętności. Robimy aranżacje wnętrz – mówi Anna Zakielarz, fundacja "Podaj Dalej".

– Przeżyłam takie oświecenie, że skoro mam pewne umiejętności, to dlaczego tych umiejętności nie wykorzystać do tego, żeby pomagać innym – dodaje Ewa Olszewska, fundacja "Podaj Dalej".

Dzieci, jeżeli chcą to także pomagają w remontach i wykonują drobne prace budowlane. Projektantki pomagają, ale mądrze tym rodzinom, które chcą pomóc innym, może być to na przykład zrobienie zakupów sąsiadom.

– Fajnie by było, jakby te dzieci zaangażować, aby też coś dały od siebie innym. Trochę wyciągnąć je ze strefy komfortu. Pokazać im, że mamy ogromny wpływ na to, jak żyjemy i wystarczy chcieć, żeby coś fajnego zrobić dla drugiego człowieka – mówi Ewa Olszewska, fundacja "Podaj Dalej".

Fundacja „Podaj Dalej” współpracuje z kuratorami.

– Kuratorzy wysyłają do nas te najbardziej potrzebujące rodziny, co jest idealnym rozwiązaniem, bo my wtedy faktycznie docieramy do tych najuboższych dzieci – podkreśla Anna Zakielarz, fundacja "Podaj Dalej".

Fundacji w pracy pomagają także osoby z Wrocławskiego Centrum Sprawiedliwości Naprawczej, które popełniły jakiś drobny czyn.

– Na przykład nie są w stanie zapłacić za mandat i takie osoby muszą na przykład 20 h odrobić w centrum i my prosimy o przekazanie takich osób. Teraz mamy właśnie taką ekipę świetnych panów – mówi Anna Zakielarz, fundacja "Podaj Dalej".

Fundacja zrobiła już około siedem remontów, ale jest to młoda organizacja. Najważniejszy w tej akcji jest jednak uśmiech dzieci ich radość.

– Kiedyś pamiętam podczas wakacji podbiegła do nas dziewczynka i powiedziała, że są to najlepsze wakacje w jej życiu i dla takich chwil warto robić te akcje – dodaje Ewa Olszewska, fundacja "Podaj Dalej".

Każdy z nas może pomóc fundacji w tym, aby zaczęła remontować więcej pokoi dla ubogich dzieci. Jedyną barierą dla projektantek są finanse. Teraz organizacja zbiera pieniądze na narzędzia budowlane, dzięki pomocy na twarzach innych dzieci może pojawić się uśmiech.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy