Pomoc dla bezdomnych we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Za oknem coraz niższe temperatury. Warto zadbać o tych, którzy w tym czasie najbardziej potrzebują pomocy. Żeby wesprzeć wrocławskich bezdomnych wystarczy przekazać termos czy ciepłe ubranie.

Pomoc dla bezdomnych – nie bądź obojętny!

Temperatury spadły i coraz częściej, zwłaszcza nocą, słupek rtęci pokazuje wartości poniżej zera.

– Musimy tutaj zadbać troszeczkę o osoby, które są bezdomne lub wybrały taki żywot na odosobnieniu w miejscach nieogrzewanych to są: węzły cieplne, dworce kolejowe czy autobusowe, altany ogrodowe i parki. Nie bądźmy obojętni. Nie lekceważmy nigdy osoby, która leży na ławce czy na chodniku. To jest tylko jeden telefon, wystarczy zadzwonić na linie alarmową 112 powiadomić się straż miejską, ośrodki pomocy społecznej. Na pewno na każdy przypadek zareagujemy, a może by uratować ludzkie życie – mówi asp. szt. Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej Policji.

Wsparcie dla bezdomnych we Wrocławiu

  – Ten czas, kiedy zrobiło się troche chłodniej, to taki czas dla nas, kiedy cieplej imyslimy o tych osobach bezdomnych. Kiedy  przychodzą do naszej łaźni, otrzymują gorącą herbatę czy kawę do swoich termosów to może właśnie apel też o to żeby przekazywać nam termosy, kubki termiczne. To się bardzo przyda, ale też potrzebujemy odzieży od stóp do głów.  Ubieramy osoby które przychodzą się wykąpać. I czapki i skarpetki i buty to wszystko naprawdę jest bardzo potrzebne. Osoby ubogie  też korzystają z naszej jadłodajni, otrzymują gorący posiłek to jest bardzo ważna sprawa czasami wręcz ratująca życie. Kiedy  gorące zupa naprawdę rozgrzewa po całym dniu spędzonym na chodzie – dodaje Paweł Trawka, rzecznik wrocławskiej Caritas.

W tym roku po raz drugi wystartuj misja zupa. Gdy temperatury spadną bardzo nisko bezdomni będą mogli liczyć na ciepły posiłek.

Misja zupa to taka akcja interwencyjna. My z nią ruszamy tylko wtedy, kiedy rzeczywiście zrobi się bardzo zimno, kiedy nasza scenaria wrocławska się zabieli. Taka akcja ma na celu ratowanie życia. Patrole policji, patrole straży miejskiej zostaną wyposażone w gorącą zupę termosach i tylko wtedy jeżeli rzeczywiście tak będzie bardzo zimno będą jeździć do osób, do altanek, do tych miejsc, w których  takie osoby przebywają – podsumowuje Trawka.

Początek roku to zawsze najtrudniejszy okres dla osób biednych i bezdomnych, warto o tym pamiętać.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy