Pomoc Gminy Siechnice

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W związku z wprowadzeniem tarczy antykryzysowej, gmina Siechnice opracowała program pomocy dla przedsiębiorców. Celem jest usuwanie skutków pandemii koronawirusa.

Program „Pomocy Gminy Siechnice” zakłada między innymi zwolnienie z płacenia podatku od nieruchomości.

Korzystając z tego, co zawiera tarcza antykryzysowa, przedłożyłem projekty uchwał dotyczących zwolnień płacenia podatku od nieruchomości. Przedsiębiorca będzie mógł z tego skorzystać, jeśli jego działalność ucierpiała na obecnej sytuacji – mówi Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

Wstępne projekty uchwał już trafiły do radnych Rady Miejskiej w Siechnicach. Niezależnie od tego, jakie decyzje podejmie Rada Miejska, Burmistrz Milan Ušák zapowiada, że wszelkie wnioski przedsiębiorców o zwolnienia z podatków, będą rozpatrywane indywidualnie.

Kolejnym punktem tego programu są ulgi lub umorzenia dla przedsiębiorców, którzy są dzierżawcami lokali i także nie mogą pracować. Dobrym przykładem są fryzjerzy lub kosmetyczki – dodaje burmistrz.

Jak przedsiębiorca może starać się o pomoc?

Wnioski powinny być składane w Urzędzie Miejskim w Siechnicach, oczywiście według norm niedawno wprowadzonych. Przed urzędem stoi urna, do której można składać dokumenty. Potwierdzenie następuje drogą elektroniczną. Można skorzystać także z ePUAP-u przy składaniu wniosków – przypomina burmistrz.

Ważnym punktem programu pomocowego są kwestie dotyczące ulg i zwolnień w opłatach za wywóz odpadów.

W sytuacji, kiedy miejsca nie funkcjonują, odpadów także jest mniej lub w ogóle ich nie ma. Warto skorzystać z tej możliwości wsparcia – podsumowuje burmistrz.

Gmina Siechnice planuje także wdrożenie opieki prawnej, z której będą mogli korzystać mieszkańcy.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy