Ponad 120 nowych drzew w Kątach Wrocławskich

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ponad 120 takich drzew w 9 miejscowościach, to podsumowanie akcji sadzenia drzew w Kątach Wrocławskich. Oprócz samego aspektu ekologicznego, ważnym elementem podsumowania było szkolenie tych najmłodszych, ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Pierwsza akcja sadzenia drzew, przy współpracy z partnerami takimi jak Tauron obecny tutaj dzisiaj, jak firma Nestle Purina, jak i firma Cedo, Mount Park, PM Group, Raben Polska, Firma Alba, to są te podmioty, które zaangażowały się w sadzenie drzew na terenie gminy Kąty Wrocławskie. Ważne wydarzenie, piękna pogoda, myślę, że wydarzenie ważne jako samo wydarzenie, ale również ważne dla środowiska. A jak dzisiaj istotnym jest to zagadnieniem, ochrona środowiska to wszyscy mniej więcej wiemy – mówi Julian Żygadło, burmistrz miasta i gminy Kąty Wrocławskie.

Do sadzenia drzew przyłączyło się wiele lokalnych i dużych firm. Każda z nich dziś wie, jak ważne jest bycie proekologicznym.

Jako firma Cedo dołączyliśmy do akcji sadzenia drzew. Firma lokalna, prawie od 30 lat działamy tutaj w tej miejscowości. Cieszymy się, że takie akcje są. Jesteśmy ich partnerem razem z naszymi wolontariuszami sadzimy drzewa. Mamy nadzieję, że to pomoże, aby środowisko, w którym pracujemy, żyjemy było milsze, bardziej ekologiczne – mówi Dominika Frydlewicz, dyrektor Personalny Cedo Polska.
Przede wszystkim bardzo dziękuję burmistrzowi i lokalnej społeczności za zaproszenie. To dla nas bardzo ważne. Naszym celem jest bycie silnym partnerem. Dlatego chcemy angażować społeczności w akcję, takie jak ta, które wspierają okolicę – mówi Dietrich Paessens, prezes zarządu Nestle Purina.

Jako firma rodzinna zawsze wspieraliśmy i mamy to chyba w DNA, wszelkie działania skierowane właśnie dla mieszkańców i lokalnej gminy. Także oprócz tego, że cenimy sobie ekologię, środowisko, dbamy o, to wprowadzając w naszych zakładach najnowocześniejsze technologie, to także wspieramy mieszkańców – mówi Agnieszka Spychała, kierownik działu marketingu Röben Polska.

Staramy się o wprowadzenie takich akcji CSR, co oznacza, że angażujemy się nie tylko w realizację danych projektów na danym terenie, ale też jesteśmy zainteresowani rozwojem obszarów, ale też, jakby zaangażowaniem, czy współdziałaniem z lokalnymi społecznościami – mówi Krzysztof Suwalski, członek zarządu PM Group w Polsce.

Jesteśmy tutaj dzisiaj po to, aby opowiadać o bezpiecznych dostawach energii elektrycznej. One bezpieczne są wtedy, kiedy drzewa są posadzone w odpowiednich odległościach od linii energetycznych oraz od słupów. Chcemy zwrócić uwagę na to, że nie bez znaczenia są gatunki drzew, które wybieramy oraz odległości od linii – mówi Renata Szczepaniak, Tauron Dystrybucja.

W akcję sadzenia drzew zaangażowali się także więźniowie z Zakładu Karnego z Wrocławia.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Dolnośląskiego rozpoczął taki program, który się nazywa zwiększanie bioróżnorodności Polski poprzez resocjalizację osadzonych i w ramach tego są organizowane, różne akcje i różne rzeczy. Osadzeni tutaj akurat sadzą drzewa. Jest to nasza już któraś z kolei akcja w gminie Kąty Wrocławskie – mówi Piotr Śniegucki, dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Podsumowaniu akcji towarzyszyły zajęcia i warsztaty ekologiczne dla dzieci.

Nie przez przypadek tutaj jesteśmy obecni przy szkole podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich, gdzie dzieci również są zaangażowane w ten cel. Ma to wymiar nie tylko ekologiczny, ale również budowanie świadomości ekologicznej już u najmłodszych, aby również to najmłodsze pokolenie wiedziało, jak jest to istotne z punktu widzenia interesu społecznego i efektu środowiskowego – mówi Julian Żygadło, burmistrz miasta i gminy Kąty Wrocławskie.
Obawiam się, że w kontekście tego, co się dzieje wokół nas, zarówno na rynku krajowym, jak i na całym świecie, no myślę, że to jest nasz obowiązek, żebyśmy zadbali o to środowisko naturalne, by nasze dzieci po prostu miały, gdzie żyć, miały czym oddychać. Także każde drzewo jest dla nas szansą w ratowaniu miejsca życia dla naszych dzieci i dla nas Agnieszka Spychała, kierownik działu marketingu Röben Polska.
Wszyscy musimy nadążać za zmianami klimatycznymi i odpowiadać na potrzeby naszego codziennego życia – mówi Renata Szczepaniak, Tauron Dystrybucja.
Firmy budują dzisiaj w ten sposób swój image, że nie tylko są firmami biznesowymi, ale też dbają o otoczenie, o środowisko i o lokalne społeczności – mówi Krzysztof Suwalski, członek zarządu PM Group w Polsce.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy