Ponad ćwierć miliona obsłużonych pasażerów na wrocławskim lotnisku w styczniu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ponad ćwierć miliona obsłużonych pasażerów - to styczniowy wynik Portu Lotniczego Wrocław. Jest to rekordowa liczba obsłużonych pasażerów jeśli chodzi o styczeń, w porównaniu do lat ubiegłych.

To jest o całe 25% więcej niż w roku ubiegłym. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest to kolejny rekord – mówi Cezary Pacamaj, preze Zarządu Portu Lotniczego Wrocław S.A.

W poszukiwaniu słońca, pasażerowie wybierali się do Hiszpanii, Włoch oraz chętnie korzystali z nowego połączenia wrocławskiego lotniska kupując loty do Agadiru w Maroku.

Tych kierunków stricte turystycznych było kilka, takie jak na przykład Walencia czy Malaga. Obłożenie czy wypełnienie tych lotów było na poziomie ponad 90%, a więc naprawdę znakomite. Dużą popularnością cieszyły się również loty do Portugalii. Porto, Lizbona to są te kierunki, które również pasażerowie wybierali dość często. Warto też wspomnieć o lotach do Pafos czy na Maltę. Tam również to wypełnienie lotów było na poziomie ponad 90% – mówi Bartosz Wiśniewski, rzecznik Portu Lotniczego Wrocław S.A. 

W sezonie wiosenno-letnim na pasażerów również czeka bogata oferta i sporo nowości. W siatce połączeń pojawią się między innymi loty do Marsylii, które będą realizowane dwa razy w tygodniu przez przewoźnika Ryanair.

Wraca do Wrocławia linia Norwegian, która będzie oferować dwa nowe połączenia: Oslo i Kopenhaga. Warto wspomnieć o tym, że linia Ryanair również będzie oferować loty do Dubrownika. Jest to fantastyczne stare miasto, znane między innymi z popularnego serialu „Gra o Tron”. Więc jeżeli są fani, to można sobie taką podróż zaplanować – mówi Bartosz Wiśniewski, rzecznik Portu Lotniczego Wrocław S.A. 

Premierą w letniej siatce połączeń będą również loty do Helsinek, które będą realizowane 7 dni w tygodniu przez linie lotnicze Finnair.

W związku z tym, to jest też coś, na co warto zwrócić uwagę planując wypady, wyjazdy czy wyloty w kontekście letnich ciepłych miesięcy – dodaje Bartosz Wiśniewski, rzecznik Portu Lotniczego Wrocław S.A.  

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy