Ponad miliard dla przedsiębiorców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Samorząd województwa dolnośląskiego uruchomił program wsparcia dla mikro małych i średnich firm. Na ten cel przeznaczył ponad miliard złotych.

Dolnośląski Pakiet Gospodarczy ma uzupełnić rządową Tarczę Antykryzysową i zapobiec negatywnym skutkom pandemii koronawirusa.

Chcemy to wsparcie oprzeć na dwóch głównych filarach. Po pierwsze finansowym, ale i również doradczym. Pomoc i realizacja tego programu przeprowadzona będzie w trzech etapach – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Pierwszy z nich to bieżąca pomoc dla firm. 338 milionów złotych zostanie przeznaczone na dopłaty do wynagrodzeń dla pracowników. Wysokość dofinansowania będzie uzależniona od spadku obrotów i może wynosić nawet do 90% wynagrodzenia.

Szacujemy, że z tej pomocy może skorzystać kilkadziesiąt tysięcy firm i ich pracowników. 220 milionów złotych rezerwujemy na pożyczki obrotowe, płynnościowe, inwestycyjne oraz na poręczenia –  dodaje Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Kolejne dwa etapy to łagodzenie skutków kryzysu oraz pobudzenie gospodarki i przedsiębiorstw do dalszego rozwoju. Ma być to profesjonalne doradztwo dla pracowników i pracodawców. Ważną rolę mają odegrać także inwestycje.

Staliśmy się najlepsi w Europie, jeśli chodzi o tworzenie nowych miejs pracy, a jednocześnie jesteśmy jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Unii Europejskiej. W kolejnych dniach będziemy monitorować sytuację związaną z epidemią koronawirusa, analizować jej efekty w ujęciu gospodarczym i dostosowywać oferowaną pomoc do potrzeb przedsiębiorców – zaznacza Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Więcej informacji można znaleźć na stronie dolnoslaskpakiet.pl

Zobacz również

Wakacje to odpoczynek, jednak całe dwa miesiące bez szkoły to dużo czasu, z którym czasem nie wiadomo, co zrobić. Tutaj naprzeciw wychodzi Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji ze swoimi sportowymi, letnimi półkoloniami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy