POprostu-poPOLSKU nowy festiwal Teatru Scena Kamienica

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
POprostu-poPOLSKU to nowy festiwal Teatru Scena Kamienica, który odbędzie się w trzech różnych województwach i potrwa od 10-18 lipca. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Nowy festiwal odbędzie się w trzech województwach: opolskim, lubuskim i dolnośląskim. Głównym celem jest udostępnienie projektów muzycznych Teatru Scena Kamienica.

– W każdym województwie odbędą się te wszystkie trzy koncerty. Pierwszy koncert to są lata 20 i 30-ste, drugi koncert Chopin i jego muzy, który będzie się odbywać w pałacach i zamkach, a trzeci koncert, to muzyka polskiego baroku, który będzie się odbywał w kościołach barokowych – mówi Tomasz Maleszewski, tenor, dyrektor Teatru Scena Kamienica we Wrocławiu.

– W tym koncercie lata 20. i 30. śpiewam piosenki filmowe z tego czasu. Kiedyś mi się zdarzyło mieć kilka koncertów w Nowym Jorku dla Polonii amerykańskiej i wtedy po takim koncercie z takimi piosenkami ludzie powiedzieli ” to jest właśnie, to o czym my marzyliśmy i na co czekaliśmy”. Tutaj zawsze spotykam się z takim samym radosnym przyjęciem, z podziękowaniami – mówi Mariola Augustyn, Teatr Scena Kamienica we Wrocławiu.

– Festiwal potrwa od 10 do 18 lipca. Rozpoczynamy w województwem opolskim, potem 15 i 16 jesteś w województwie lubuskim, a 17 i 18 na Dolnym Śląsku kończymy nasz festiwal – mówi Maciej Michałkowski, Teatr Scena Kamienica we Wrocławiu.

Na Dolnym Śląsku festiwal odbędzie się w obiektach o bogatej historii. Między innymi w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej.

-To wydarzenie odbędzie się 17 lipca o godzinie 15:00, potem przyjeżdżamy na godzinę 19:00 do Zamku w Bolkowie, gdzie odbędzie się Chopin i jego Muzy, koncert w plenerze, w przepięknych ruinach zamku na dziedzińcu we wewnętrznym. Dzień później o godzinie 17:00 zapraszamy do barokowego kościoła w Chełmsku Śląskim – dodaje Maciej Michałkowski, Teatr Scena Kamienica we Wrocławiu.

Dla melomanów z Wrocławia Teatr Scena Kamienica także przygotował turystykę kulturalną. Zainteresowane osoby są zabierane na jednodniowe wycieczki.

– Przejazdy autokarem, opieka pilota, usługa przewodnicka, wszędzie są goście tutaj oprowadzani. Takie wycieczki robimy na 10 lipca w te dwa miejsca w województwie opolskim i 17stego na Dolnym Śląsku – dodaje Maciej Michałkowski, Teatr Scena Kamienica we Wrocławiu.

Wstęp na wszystkie koncerty festiwalu POprostu-poPOLSKU jest darmowy.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy