Przyjemność obcowania. SEXED.PL w Galerii Krupa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Czwartego czerwca w Galerii Krupa odbył się wernisaż wystawy „Przyjemność obcowania” zorganizowanej przy współpracy z Fundacją SEXED.PL. To część większego projektu edukacyjnego, w którego skład wchodzą także warsztaty.

Zapraszamy wszystkich do oglądania sztuki, do obcowania ze sztuką. We mnie zawsze są te same emocje, czyli ciekawość, otwartość, chęć poznania, usłyszenia historii, która stoi za danym dziełem – mówi Piotr Krupa, współzałożyciel Galerii Krupa.

Aby pokazać przyjemność obcowania, swoje siły z Fundacją SEXED.PL połączył jej partner – firma Magnum.

Wydawało nam się, że sztuka może być bardzo ciekawym przekaźnikiem treści związanych z edukacją seksualną, takim bardziej kreatywnym, twórczym. W ramach tej wystawy będziemy też prowadzić działania edukacyjne. Mamy przygotowane dwa warsztaty na 12-go i 18-go czerwca wraz z Barbarą Baran i Alicją Długołęcką. A 10-go mamy panel dyskusyjny wraz z Vogue Polska o przyjemności w tworzeniu, w seksie, w bliskości, w relacjach – zaznacza Zosia Jaworowska, Fundacja SEXED.PL

W ramach wystawy zaprezentowano prace artystów wykonane na tę okazję, ale także dzieła tych, którzy w temacie przyjemności i seksualności poruszali się już wcześniej.

Mamy tak naprawdę kilka pokoleń artystów. Prace datujące od lat 70-tych, końcówki lat 60-tych, aż do prac powstałych w tym roku. Jest to przede wszystkim malarstwo i fotografia mówi Igor Bloch, kurator wystawy.

Moją pracę – „Rozkosz” – namalowałam specjalnie na wystawę „Przyjemność obcowania”. Na moim obrazie rozkosz jest pod postacią kobiety niosącej wirującą, uskrzydloną kulę, stąpającej po kwiatach na skraju przepaści. Przepaści nie widać na moim obrazie, za to kobieta ubrana jest w usta  – podkreśla Pola Dwurnik, artystka.

W trakcie wystawy „Przyjemność obcowania” nie można było nie zapytać, czym jest przyjemność?

Najwięcej przyjemności czerpię z bliskości w relacji. Nie tylko romantycznej, ale też z drugim człowiekiem. Dla mnie bliskość cielesna jest bardzo ważna, bardzo szybko skracam dystans i dużą radość z tego odczuwam. Widzę też, że to rezonuje z drugą osobą. Trzeba to robić oczywiście z poszanowaniem drugiego człowieka – mówi Zosia Jaworowska, Fundacja SEXED.PL.

Przyjemność jest doświadczaniem czegoś, co daje do myślenia, a jednocześnie jest czymś fajnym, kolorowym, pozytywnym. Jest czymś co jest nieuchwytne, ale daje pozytywną energię – podkreśla Piotr Krupa, współzałożyciel Galerii Krupa.

Dla mnie słodycze.

Z rozkoszą, którą trzeba powtarzać.

Przyjemność jest chwilą. Zapomnieniem.

Bardzo lubię zjeżdżać ze stromych zjeżdżalni.

Lubię spokój, lubię góry i ludzi. Natomiast też bardzo lubię przebywać sama i jest to dla mnie przyjemne – mówią wrocławianie.

Wystawę w Galerii Krupa będzie można oglądać do 25-go czerwca.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy