Pościg policyjny za 45-latkiem. Miał zakaz sądowy prowadzenia pojazdów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle na oczach policjantów z wrocławskiej drogówki i nie chciał się zatrzymać do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu okazało się, że 45-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a w samochodzie miał narkotyki.

Mężczyzna ten nie stosował się do wydawanych poleceń, a dokładnie zatrzymanie pojazdu, wręcz przeciwnie zaczął uciekać policjantom. Ten pościg trwał dość długo, stanowił niejednokrotnie zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Nawet w międzyczasie kierowca ten spowodował między innymi kolizję. W efekcie, kiedy znalazł się już w ślepej uliczce, nie miał innego wyjścia, więc zatrzymał pojazd i udał się w ucieczkę pieszo – mówi st. asp. Aleksandra Freus, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Delta Apart-House, wjechał w uliczkę. – Dobra, ucieka. – Ucieka, gonimy go. – Stój! Stój! Do tyłu (nagranie z pościgu policyjnego).

Został skutecznie zatrzymany przez policjantów i tutaj wyjaśniła się okoliczność zachowania 45-letniego kierującego, a mianowicie posiadał on przede wszystkim zakaz prowadzenia pojazdów, ponadto w pojeździe zostały ujawnione środki odurzające, ale też inne narzędzia, które są podejrzane. Były to różnego rodzaju noże, siekierka, pałka teleskopowa. Tak że uzasadnione jest podejrzenie, że mężczyzna ten trudnił się działalnością przestępczą – mówi st. asp. Aleksandra Freus.

Miał nóż w kieszeni. – O eureka panowie! Zobaczcie, ile towaru. – Na bogato (nagranie z kontroli drogowej).

Łącznie policjanci znaleźli i zabezpieczyli w pojedzie mężczyzny ponad 50 gram różnego rodzaju środków odurzających oraz między innymi cztery telefony komórkowe. 45-latkowi grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W jego przypadku o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Bo przypomnijmy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej w przypadku, kiedy mamy tutaj jasne sygnały wydawane przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego i nie tylko, ale w ogóle przez funkcjonariuszy, stanowi przestępstwo – mówi st. asp. Aleksandra Freus, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy