Posłowie reagują na decyzje rządu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Epidemia koronawirusa przybiera na sile. Codziennie słyszy się nawet o dwóch tysiącach nowych przypadków. Tymczasem w kraju zapadają ważne decyzje, które budzą sprawić wśród opozycji.

Wczoraj zadzwonił do mnie 81-latek z Wołowa Pan Zygmunt. Powiedział, że od 11 lat się szczepi. W tym roku szczepionki dla niego nie ma. Jest w kolejce w swojej aptece numerem 200-setnym. Do tej pory apteka otrzymała szczepionki trzy i nie udziela informacji, kiedy dostanie więcej. I tak jest w całej Polsce. W związku z tym chcemy dzisiaj u wojewodów zapytać o wszystkie sprawy, które nurtują dzisiaj nie tylko opozycję, ale i opinię publiczną, a są związane z walką z koronawirusem – mówi Monika Wielichowska, posłanka na Sejm RP.

Do dolnośląskiego wojewody trafił dokument z 12-stoma pytaniami.

W tych dwunastu pytaniach są pytania między innymi o działania wojewody w zakresie wsparcia finansowo-kadrowego wszystkich stacji sanitarno-epidemiologicznych na Dolnym Śląsku. Mam na myśli tę wojewódzką oraz te powiatowe. Wsparcie finansowo-kadrowe, które od 16 marca powinno być. Chcemy dopytać jakie ono było i czy było – wyjaśnia Marcin Jaros, poseł na Sejm RP.

Kontrowersje budzi także rekonstrukcja rządu. W nowym składzie rządu funkcję ministra edukacji i nauki ma objąć poseł PiS Przemysław Czarnek. Ta decyzja nie spotkała się z pozytywnym odbiorem w wielu społecznościach. Młodzież Nowoczesnej w całej Polsce zamierza zaprotestować, przychodząc przez cały tydzień do szkoły na czarno.

– Stwórzmy czarny protest. Dlaczego? Dlatego, że nie możemy być bezkrytyczni wobec władzy i musimy się przeciwstawić temu, co teraz się dzieje. Pamiętajmy o tym, że szkoła powinna uczyć przede wszystkim otwartości i tolerancji – mówi Lilianna Przybylska, uczennica LO nr XVII we Wrocławiu.

Zamiast zajmować się bardzo poważnym problemem, z jakim mamy do czynienia, czyli pandemią, rosnącymi zachorowaniami, ten rząd bawi się sam ze sobą i jest zainteresowany wyłącznie samym sobą. W związku z tym, nie mam żadnej wątpliwości, że rząd Jarosława Kaczyńskiego nie będzie zajmował się problemami polskiego społeczeństwa. Będzie kontynuował tę okropną degrengoladę, z którą mamy do czynienia od kilku miesięcy – zaznacza Krzysztof Mieszkowski, poseł na Sejm RP.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy