„Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato” – akcja w szpitalu przy ul. Koszarowej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W poczekalni dziecięcej pediatrii w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu odbyła się niecodzienna akcja społeczna pod tytułem „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”. W ramach której artyści z zawodowego Chóru Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, zagrali koncert i przeprowadzili warsztaty dla małych pacjentów, ich rodziców i opiekunów.

Akcja została zapoczątkowana w 2010 roku i działa już od 13 lat. Powstała z inicjatywy Andrzeja Kosendiaka, dyrektora Narodowego Forum Muzyki, który wpadł na pomysł, żeby zachęcać rodziców, aby śpiewali swoim dzieciom. 

W ramach akcji zwyczajowo odbywają się warsztaty, podczas których śpiewamy a cappella, uczymy rodziców kilka piosenek – mówi Anna Wilczyńska, koordynatorka akcji „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”.

Warsztaty, które odbyły się w szpitalu przy ul. Koszarowej miały szczególny charakter i zostały przygotowane jako forma kuracji emocjonalnej. Artyści wykonali utwory zarówno w języku polskim jak również angielskim.

Jest to niezwykłe miejsce i generalnie docieramy do takich miejsc, które z założenia nie predestynują do tego, żeby śpiewać. Jest to bardzo sensowne działanie. Widzimy, że z czasem coraz więcej placówek chce podejmować takie działania dla swoich pacjentów, podopiecznych – mówi Anna Wilczyńska.

Jak mówią specjaliści, takie zajęcia przede wszystkim dają chorym dzieciom otuchę i nadzieję oraz wzmacniają proces terapeutyczny. Jest to forma rozrywki, ale też jednocześnie nauki.

Pod względem medycznym, biologicznym wzmacniają system immunologiczny, powodują zwiększone wydzielanie chociażby limfocytów, czyli komórek układu odpornościowego, co jest bardzo ważne – mówi dr n. med. Dominik Krzyżanowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Koszarowej.

Wszyscy wiemy, jakie uczucia mamy wchodząc do budynku szpitala. Śpiewając i słuchając artystów, którzy są zawodowcami możemy na chwilę zapomnieć o tych naszych kłopotach. Myślę, że jest to wyjątkowa sprawa przyjść na koncert, który odbywa się w szpitalu – mówi Anna Wilczyńska, koordynatorka akcji „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”.

„NFM dzieciom” jest wspaniałą akcją, ponieważ ona po pierwsze uwrażliwia dzieciaki oraz ich rodziców na ten aspekt muzyki, bardzo często klasycznej, a po drugie wspiera te dzieci w ich przywracaniu do zdrowia, szybszego zdrowienia – mówi dr n. med. Dominik Krzyżanowski.

Akcja „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato” spotkała się z wielkim odzewem ze strony pacjentów pediatrii dziecięcej szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Była to prawdziwa uczta dla uszu zarówno dla dzieci, jak i rodziców oraz opiekunów. 

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy