Potrzebne są pieniądze na kulturę mówią kandydaci na radnych Wrocławia z Koalicji Obywatelskiej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kiedy brakuje pieniędzy w budżecie miasta, obcinane są fundusze na kulturę, tak mówili kandydaci Koalicji Obywatelskiej do rady miasta, na co dzień związani z Akcją Kultura. Ich zdaniem nie powinno tak się dziać, bo kultura jest ważny aspektem życia Dolnoślązaków i wrocławian.

Kandydaci do rady miejskie Wrocławia związani z Koalicją Obywatelską i Akcją Kultura mówili na konferencji prasowej, że sprawy kultury powinny być traktowane priorytetowo, a Wrocław mógłby znów stać się miastem turystyki kulturalnej i miejscem, gdzie mieszkańcy mają łatwiejszy dostęp do kultury

– Kultura powinna być bliżej mieszkańców, dlatego po pierwsze chcemy powrotu Wrocławia do świetności w kulturze, to jest kluczowa rzecz, natomiast wiąże się z tym edukacja mieszkańców od najmłodszych do najstarszych, wiąże się z tym wzrost zainteresowania mieszkańców kulturą, ale nie tylko mieszkańców. Chcemy, żeby do Wrocławia wróciła turystyka kulturalna, przecież Wrocław był liderem euroejskim w kulturze –  mówiła Izabela Duchnowska kandydatka do rady miejskiej Wrocławia, Koalicja Obywatelska. 

Koalicja Obywatelska chce wprowadzić tzw bon kultury czyli program, który miałby dofinansowywać lokalne działania kulturalne

-Wprowadzimy różnego rodzaju programy na osiedlach będzie to dedykowane mieszkańcom Centum Aktywności Lokalnej. Na każdym osiedlu, bo teraz mamy 21 CALi, niektóre osiedla mają po kilka, a niektóre nie mają wcale dostępu do kultury – dodała Izabela Duchnowska kandydatka do rady miejskiej Wrocławia, Koalicja Obywatelska.

Potrzebujemy powiększyć wsparcie, dla twórców, animatorów, dla NGSów, jeśli chodzi o programy grantowe. Będziemy to rozwijali w tym kierunku, żeby nowe organizacje, nowe inicjatywy miały szanse się wykazać, żeby mogły zaistnieć. Potrzebujemy mądrych wskaźników i dobrych praktyk w instytucjach kultury, tzn. zmianę w systemach antymobbingowych oraz ewaluacje dyrektorów i instytucji kultury, po to, żebyśmy wiedzieli po jednej kadencji, po drugiej kadencji czy instytucja idzie w dobrą stronę – mówił Marek Gluziński kandydat do rady miejskiej Wrocławia, Koalicja Obywatelska.

Jednym z głównych postulatów jest stworzenie między innymi strategii dla kultury Wrocławia czyli wizja rozwoju kultury w mieście.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy