Powiat i gminy we wspólnym działaniu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Co roku władze Powiatu Wrocławskiego oraz wójtowie i burmistrzowie gmin spotykają się, żeby podsumować minione działania i przede wszystkim porozmawiać o kolejnych inwestycjach, kwestiach ważnych dla mieszkańców, a w czasie pandemii także o wyzwaniach, które za sobą niesie.

Zamierzamy z wójtami i burmistrzami Powiatu Wrocławskiego porozmawiać między innymi o inwestycjach drogowych. Będziemy rozmawiać o „Bezpiecznej Drodze” i komunikacji zbiorowej – mówi Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Samorządowcy podkreślają, że spraw na poziomie gmin i powiatu jest bardzo wiele i bardzo wiele zależy od współpracy. Ta w Powiecie Wrocławskim przebiega sprawnie, dzięki czemu udaje się wypracować rozwiązania korzystne dla wszystkich.

Współpraca jest bardzo mocno rozwinięta. Od dwóch lat bardzo systematycznie budujemy chodniki i drogi. Działamy w tym kierunku, żeby ta współpraca jeszcze lepiej wyglądała. Wiadomo, że wszystkiego się od razu nie zrobi, bo powiat się składa z wielu gmin i wszędzie są takie same potrzeby – zaznacza Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Jest to pierwsze takie spotkanie w trakcie pandemii, ale myślę, że bardzo potrzebne. Tematów jest sporo i są one wspólne. To wszystko dotyczy wspólnych realizacji na terenach naszych gmin razem. Dzisiaj będziemy o tym mówić, mniej interesują kwestie drogowe – podkreśla Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Podczas spotkania samorządowcy omawiali także możliwość dalszej działalności wyjazdowych punktów Wydziału Komunikacji, gdzie mieszkańcy mogliby między innymi rejestrować samochód. Takie punkty działały już w poprzednim roku, a wszyscy są zgodni co do tego, że ten pomysł się sprawdził.

Jeśli tylko pozwoli nam na to sytuacja pandemiczna i będzie mniej zakażeń, oczywiście do tego wrócimy, bo z rozmów z mieszkańcami i wójtami lub burmistrzami wiem, że było duże zainteresowanie i duże zadowolenie, dlatego chcemy do tych dobrych praktyk wrócić – zaznacza Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Obiekt jest gotowy, przygotowany do otwarcia. Czekamy na oficjalną decyzję. To będzie kapitalny strzał dla mieszkańców, nie tylko Kobierzyc, ale także całego Powiatu Wrocławskiego – dodaje Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy