Powiat wrocławski kolejny raz wyróżniony za najlepsze zarządzanie finansami

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Podczas VI edycji Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach Starosta Powiatu Wrocławskiego odebrał statuetkę za zajęcie I miejsca w przygotowanym przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce za rok 2020. Powiat wrocławski został liderem w gospodarowaniu środkami finansowymi w kategorii powiatów ziemskich już po raz drugi.

W tym miejscu bardzo serdecznie dziękuję całemu zarządowi, pani skarbnik, radzie powiatu wrocławskiego za tą bardzo dobrą współpracę. Bo to dzięki bardzo dobrej współpracy zarządu rady powiatu wrocławskiego mogliśmy tę nagrodę zdobyć. Tym bardziej ona cieszy, że to jest nagroda, którą powiat wrocławski właściwie otrzymuje drugi rok z rzędu, bo przypomnę, że w 2019 r. według tego samego rankingu powiat wrocławski zajął również pierwsze miejsce. Cofając się historycznie, w 2018 r., powiat wrocławski był na miejscu drugim, wyprzedził nas powiat poznański, dzisiaj powiat poznański jest na miejscu czwartym. Bardzo się cieszymy, ale w tym miejscu należy podkreślić, że jest to bardzo duża praca całego zespołu, czyli tutaj również podziękowania dla wszystkich pracowników, dyrektorów starostwa powiatowego we Wrocławiu. Bo bez tak dobrego zespołu, mobilnego zespołu, grupy ludzi nie byłaby ta nagroda możliwa – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

W Polsce funkcjonuje prawie 2800 jednostek samorządu terytorialnego. Naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie podzielili je na pięć kategorii i przeanalizowali sposób gospodarowania pieniędzmi, pracując na podstawie danych przekazywanych przez Regionalne Izby Obrachunkowe. Uplasowanie się Powiatu Wrocławskiego na pierwszym miejscu rankingu świadczy o bardzo sprawnym i efektywnym zarządzaniu budżetem powiatu. Na czym polega sekret tego sukcesu?

Przede wszystkim jest to bardzo dobre planowanie, planowanie segmentu bieżącego, szacowanie wieloletniej prognozy finansowej i przepływów finansowych na lata bieżące i następne. Tak aby kwoty, które tam się planuje, były bardzo realne, to jest najważniejsze. Realizm planowania i analiza lat poprzednich – dodaje Małgorzata Dreiseitel-Cieślik, skarbnik powiatu wrocławskiego.

Jak podkreślają włodarze powiatu ta prestiżowa nagroda to również magnez dla inwestorów. Dzisiaj na terenie powiatu wrocławskiego działa już ponad 24 tysiące różnego rodzaju podmiotów gospodarczych. Po tym kolejnym wyróżnieniu starostwo liczy na więcej.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy