Powiat Wrocławski w europejskiej integracji

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Europejski Kongres Samorządów - tym razem online, to spotkanie samorządowców, podczas którego wymieniają się doświadczeniami w zakresie zarządzania. Roman Potocki, starosta Powiatu Wrocławski wystąpił w roli prelegenta, mówiąc o sukcesie w kwestii zagospodarowania finansów, bowiem Powiat Wrocławski został wybrany najlepiej zarządzanym powiatem w 2019 roku.

– Ważne wydarzenie i ważna zdobycz dla powiatu wrocławskiego. W tamtym roku, czyli za rok 2018, byliśmy na 2. miejscu za powiatem poznańskim. W tym roku ten powiat wyprzedziliśmy, jesteśmy laureatem tegorocznego konkursu – mówi Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Starostwa w swoim przemówieniu podkreślał, że kluczową rolę w budowaniu budżetu pełni kadra. Jeszcze siedem lat temu budżet powiatu wynosił około 100 milionów. Teraz udało się go podwoić. 

– W ubiegłym tygodniu sprzedaliśmy grunty o wartości 60 milionów złotych, z czego kwota 49 milionów złotych to jest kwota, która zostanie u nas. Kwota 11 milionów złotych to jest podatek, który musimy odprowadzić. Budżet powiatu wrocławskiego w tym roku, który był planowany w granicach 160 milionów, zamknie się dzisiaj w granicach prawie 200 milionów, co mnie bardzo cieszy – podkreśla Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Udział w Europejskim Kongresie Samorządów to dla powiatu wrocławskiego szansa, aby zwrócić na siebie uwagę inwestorów. Powiat rozwija się dynamicznie, a to przekłada się na większy budżet i kolejne inwestycje. Plan na następny rok to fundusz wysokości około 220 milionów złotych.

– Każdorazowo na tych kongresach są przedstawiciele biznesu, samorządu, ale są też inwestorzy. Nie ukrywam, że wizerunkowo i reklamowo jest to ważny element. Jak inwestor, który ma zainwestować duże pieniądze, słyszy, że powiat wrocławski rozwija się najlepiej w Polsce, ma grunty do sprzedaży, to szybciej ten inwestor wybierze powiat wrocławski – dodaje Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Europejski Kongres Samorządów to także dzielenie się doświadczeniami z różnych rejonów Europy, ale także promocja własnego regionu. Wydarzenie jest transmitowane w wielu krajach.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy