Powiat Wrocławski wspiera służbę zdrowia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kolejne pieniądze zostały przekazane przez Powiat Wrocławski na służbę zdrowia. Łącznie to 700 tysięcy złotych trafi do trzech jednostek: szpitala tymczasowego przy ulicy Rakietowej, szpitala na Brochowie i Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu.

Poprzednia pomoc finansowa to jest kwota prawie 700 tysięcy złotych, czyli my w tej chwili przeznaczyliśmy na pomoc finansową dla szpitali kwotę około 1,5 miliona. Nie zakończyliśmy jeszcze tej pomocy. Myślę, że w miarę posiadanych środków, będziemy kolejną kwotę przeznaczać dla szpitali wrocławskich – mówi Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

400 tysięcy złotych trafi do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, który odpowiada za prace szpitala tymczasowego powstającego przy ulicy Rakietowej. Pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na środki ochrony osobistej dla białego personelu. 

Ma dać nie tylko poczucie, ale i faktyczne bezpieczeństwo pacjentów i Powiatu Wrocławskiego i województwa dolnośląskiego. Środki jak najbardziej potrzebne, jak najbardziej będą przeznaczone na te wszystkie cele, które mają uczynić proces lecenia bezpiecznym zarówno dla chorego, jak i dla pracowników, bo bezpieczni lekarze będą w stanie nas skutecznie leczyć – zaznacza dr n. med. Piotr Pobrotyn, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Oprócz tego 100 tysięcy zostało przeznaczonych na działania Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu, a 200 tysięcy złotych trafi do szpitala na Brochowie, gdzie powstaje oddział dla kobiet ciężarnych, które są zakażone COVID-19. Od 30 listopada będą przyjmowane pacjentki.

Brochów będzie prowadził dwa rodzaje działalności. W dalszym ciągu będzie otwarty dla osób zdrowych, jeśli chodzi o COVID-19, ale stworzymy również część taką, która będzie niosła pomoc dla przyszłych mam, które są zakażone wirusem. W dalszym ciągu będziemy prowadzili normalną działalność na Brochowie – dodaje Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Jest to też taki ukłon w stosunku do naszych mieszkańców, bo my jako Powiat Wrocławski nie posiadamy szpitala na terenie Powiatu Wrocławskiego, dlatego też chcemy wspomóc wszystkich mieszkańców, którzy ewentualnie trafią do szpitali – podkreśla Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Wcześniej Powiat Wrocławski i poszczególne gminy przekazały razem 680 tysięcy złotych.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy